عوارض تاثیر رابطه جنسی و ورزش چیست؟ روانشناسی ورزشی بر این باور است که پیش از یک رقابت ورزشی باید سطحی از تعادل بین استرس و ارامش وجود داشته باشد. برخی ورزش ها روی قابلیت ارام ماندن ورزشکار تمرکز دارند. در این نوع ورزش ها داشتن فعالیت جنسی روز یا شب پیش از رقابت میتواند به ارام ماندن سیستم عصبی ورزشکار کمک کند. این مسئله به ویژه برای ورزشکاران رشته گلف، تنیس و بسکتبال صدق می کند.

ارتباط جنسی قبل از ورزش

رابطه جنسی و ورزش
رابطه جنسی و ورزش

آستورینو و همکارانش پس از انجام مطالعه به این نتیجه رسیدند که ارتباط جنسی تاثیری بر عملکرد مردان در حرکات با وزنه نداشته است. بعد از انجام 5 ست تمرین های پائین تنه، محققان هیچ فرقی در عملکرد دو گروه مشاهده نکردند. با وجودی که این مطالعه بسیار کوچک است ولی نتیجه آن نشان داد که روابط جنسی تاثیری بر عملکرد ورزشکاران در طول 12 ساعت ورزش در باشگاه تاثیری ندارد. ولی بسط این نتیجه به مسابقه های قهرمانی کوچکترین حرکتی سبب برد یا باخت می شود قدری مشکل است. که احتیاج به مطالعات بیشتری دارد.

منابع غذایی تاثیر گذار بر رابطه جنسی

بعضی از متداول ترین منبع های غذایی که تأثیر بسزایی در بهبود ارتباط جنسی و نهایتا عملکرد شما در حین تمرین دارد عبارتند از:

گردو( گردو کیفیت اسپرم را بهبود می بخشد.)

توت فرنگی و تمشک ( دانه این میوه دارای روی بوده که برای بهبود ارتباط جنسی هم برای آقایان و هم بانوان ضروری است.)

آووکادو( فولیک اسید و ویتامین b6 برای بهبود کیفیت رابطه جنسی بسیار اهمیت دارند. فولیک اسید انرژی موردنیاز بدن را تامین نموده، در حالیکه ویتامین b6 هورمون ها را تثبیت می کند.)

هندوانه ( مصرف هندوانه منجر به افزایش میل جنسی می گردد.)

بادام ( بادام حاوی آرژنین است. که گردش خون را بهبود می بخشد و رگ های خونی را شل می کند. این اسید آمینه موجود در بادام به شما کمک می کند تا نعوظ را حفظ کنید.)

شکلات ( شکلات تلخ سبب آزادسازی سروتونین و اندورفین شده که هر دوی آنها به بهبود خلق وخو کمک می کنند.)

رابطه جنسی و ورزش
رابطه جنسی و ورزش

ورزشکاران و دانشمندان روی چه چیزی توافق دارند؟

یک چیز که ورزشکاران و دانشمندان روی آن توافق دارند این است که انجام فعالیت جنسی در روز رقابت ورزشی ( به ویژه چند ساعت قبل از شروع رقابت) اثر منفی روی سطح تستوسترون خواهد گذاشت. چنانچه ورزشکار سطح تستوسترون پایینی را تجربه کند به احتمال زیاد دچار کمبود انرژی، اختلال در ریکاوری و حتی کاهش قدرت تولید نیرو می شود. ولی در خصوص شب یا هفته قبل عقاید کاملا گوناگون است. تحقیقاتی که جدیداً صورت گرفته اند هیچ اثری را گزارش نکرده اند. ولی ورزشکاران رشته هایی مانند: فوتبال، کشتی و بوکس تلاش می کنند از انجام عمل جنسی خودداری کنند.

فعالیت جنسی و انجام جلسات تمرینی

هرچند فعالیت جنسی پیش از یک رقابت یا جلسه تمرینی لزوماً سبب کاهش معنادار سطح تستوسترون نمی شود. ولی مطمئناً سبب افزایش آن هم نخواهد گردید. به طور کلی همان قاعده ای که در خصوص رقابت های ورزشی صدق می کند را میتوان برای جلسات تمرینی هم مورد توجه قرار داد. چنانچه قرار است فردا یک جلسه تمرینی پرفشار( شامل حرکات ترکیبی) داشته باشید انجام عمل جنسی پیش از جلسه تمرینی چندان منطقی بنظر نمی رسد. ولی چنانچه جلسه تمرینی شما شامل حرکات ایزوله و تک مفصلی است انجام عمل جنسی آنقدر تاثیری روی عملکرد شما نخواهد گذاشت.

رابطه جنسی پیش از ورزش

فعالیت جنسی، ترشح دوپامین را آسان می کند. دوپامین یک فرارسان عصبی و مونوآمین است. که در تولید و ترشح اپی نفرین ( آدرنالین) نقش دارد. افزایش ضربان قلب که همراه با برانگیختگی جنسی است، یک عملکرد از تأثیر دوپامین بر ترشح آدرنالین است. طبق آخرین تحقیقات علمی که در خصوص رفتارهای جنسی و رابطه آن با عملکرد فیزیولوژیکی انجام شده، نتیجه زیر به دست آمده است:

اگر سطح انسولین خون بالا برود، میزان تستسترون به کمترین سطح خود خواهد رسید. به همین دلیل وعده غذایی پیش از تمرین باید دارای لیپید و پروتئین باشد. زیرا هر دوی این ها تأثیر قطعی بر سطح انسولین دارند. تحقیقات انجام شده در خصوص رابطه جنسی در تمرین های ورزشی نشان می دهد که سطح تستسترون در واکنش به تحریکات جنسی بالا رفته و بنابراین یک ورزشکار میتواند با قرار گرفتن در شرایط تحریک جنسی پیش از تمرین، از اتفاق هورمونی که در بدنش روی می دهد برای تمرین های خویش بهره ببرد.

رابطه جنسی و ورزش
رابطه جنسی و ورزش

مطالب پیشنهادی:

راهکار تنگ کردن واژن با ورزش

کوچک کردن سینه با ورزش

مادلینگ صورت با ورزش