دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک برای بسیاری از ما به چالشی بزرگ تبدیل شده است. همه‌ی ما دائما به این فکر می‌کنیم که چطور خانه‌ی کوچک‌مان را زیباتر کنیم و خیلی وقت‌ها سراغ متخصصین دکوراسیون داخلی می‌رویم که در بعضی از مواقع بسیار پرهزینه خواهد بود در این مقاله قصد داریم تا ایده‌های جالبی را برای تزیین منزل و دکوراسیون خانه های کوچک ارائه کنیم تا با استفاده از این ایده‌های ناب بتوانید با هزینه‌ای کمتر چیدمان منزل خود را زیباتر کنید.

۱. استفاده از بازتاب نور

آینه‌ها می‌توانند نمای داخلی خانه را بزرگ و‌ دلباز نمایش دهند در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که آینه‌ها تأثیر قابل‌توجهی داشته‌اند آینه‌ها همچنین می‌توانند تمام نور محیط را بازتاب دهند و فضای اتاق را روشن‌تر کنند.

دکوراسیون پذیرایی کوچک
دکوراسیون پذیرایی کوچک

۲. پر کردن فضا

اگر پذیرایی یا اتاق کوچکی دارید، احتمالا تصور می‌کنید که نمی‌توانید از مبلمان بزرگ استفاده کنید؛ اما گاهی اوقات، این تأثیر کاملا برعکس است اگر از مبلمان و لوازم بزرگی استفاده کنید که دیوارها را کاملا بپوشانند، از دو ویژگی بهره‌مند می‌شوید؛ اول اینکه جای نشستن برای افراد بیشتری ایجاد کرده‌اید و دوم اینکه فضای امن و آرامی را فراهم آورده‌اید.

۳. استفاده از دکور چشمگیر

دکوراسیون پذیرایی کوچک
دکوراسیون پذیرایی کوچک

گاهی اوقات برای اینکه بتوانید فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان بدهید، باید از دکوراسیونی شلوغ استفاده کنید که چشم‌ها در آن دائما در گردش باشند. توجه به اشیای اتاق باعث می‌شود که کوچکی آن کمتر به‌نظر برسد. در تصویر بالا که خانه‌ای ییلاقی را نشان می‌دهد، مشاهده می‌کنید که ترکیب رنگ‌ها و الگوها در کاغذ دیواری و پارچه‌ها، چه فضای آرام و امنی ایجاد کرده است.

۴. توجه به خطوط

دکوراسیون پذیرایی کوچک
دکوراسیون پذیرایی کوچک

سعی کنید از الگوهای خطی و هندسی استفاده کنید این الگوها برای دکوراسیون پذیرایی کوچک بسیار مناسب‌اند؛ چرا که باعث ایجاد ساختاری در فضا می‌شوند که توهم طول و عرض بیشتر را القا می‌کند.

۵. حذف پایه‌ها

اگر می‌خواهید که در دکوراسیون پذیرایی کوچک خود از قفسه یا لوازم تزئینی استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از مدل‌های پایه‌دار استفاده نکنید و به‌جای آن قطعات متصل‌شونده به دیوار را انتخاب کنید. قطعات بزرگی که همچون تصویر بالا به دیوار متصل شده‌اند، باعث می‌شوند که سطح زمین خالی به‌نظر برسد و همین مسئله نمای اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

۶. بهترین استفاده از زوایای نامتقارن

برای اینکه زاویه‌های نامتقارن یا عیوب خانه را پوشش دهید، می‌توانید با روشی ویژه، تمام تمرکز و توجه را به زوایای دیگر اتاق هدایت کنید. مثلا در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که دیوار پوشیده‌شده با کاغذ دیواری گلدار، باعث شده است تا توجه به این سمت جلب شود.

۷. از لوازم تزئینی کوچک و جذاب استفاده کنید

در اتاق پذیرایی کوچکی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، تمام توجه به لوازم و اثاث جالبی جلب می‌شود که محیط اتاق را زیباتر کرده‌اند. این کار باعث می‌شود تا در هر گوشه‌ی اتاق، ویژگی قابل‌توجهی وجود داشته باشد.

۸. دیواری برای کتاب‌ها

یکی دیگر از روش‌ها برای دکوراسیون پذیرایی کوچک، استفاده از نمای کتابخانه‌ای است که از پایین تا بالای دیواری خالی را می‌پوشاند قفسه‌های کتابخانه، علاوه‌بر اینکه ظاهری لوکس به اتاق می‌بخشند. باعث می‌شوند تا فضای بیشتری برای لوازم تزئینی ایجاد شود.‌

برای شیک‌تر کردن نمای اتاق می‌توانید از رنگ‌های غنی‌تر استفاده کنید. و اگر به دکور سنتی علاقه دارید استفاده از زوار و حاشیه‌های طرح‌دار ایده‌ی بسیار خوبی خواهد بود.

۹. استفاده‌ی بهینه از فضا

هدف اصلی در دکوراسیون پذیرایی کوچک این است که بتوانید از تمامی فضاها به بهترین شکل استفاده کنید. احتمالا شما هم از میزهایی استفاده می‌کنید که فضای زیرین آن خالی است. بنابراین می‌توانید از این قسمت برای قرار دادن زیرپایی‌‌ها و صندلی‌های راحتی استفاده کنید.

۱۰. قدرت موجودات زنده

همه‌ی ما می‌دانیم که گیاهان می‌توانند فضای هر اتاقی را زیباتر کنند. شما هم می‌توانید با روش‌های خلاقانه، گیاهان را به بهترین شکل در محیط اطراف خود قرار دهید.همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید این اتاق نشیمن شلوغ با گل‌هایی که روی میز  قرار گرقته  تزئین شده است.


مطالب پیشنهادی :

پاک کردن لاک ژل در خانه

چگونه هوای خانه را پاکسازی کنیم ؟

نکاتی درباره نورپردازی آشپزخانه