دکوراسیون دیوار: گاهی در فضای خانه با وجود چینش مناسب همهه اثاثیه‌ ها، هنوز احساس می‌کنید که چیزی کم است؟ آیا خانه‌‌ای بزرگ با دیوارهای وسیع دارید که هیچ‌چیز آن را پر نمی‌کند؟ آیا برای انتخاب نوع و اندازهٔ دکور مناسب برای دیوارهایتان دچار سردرگمی شده‌اید؟ در این مقاله نکاتی در رابطه با دکوراسیون دیوار و حل کردن این مشکلات مطرح می‌کنیم.

برای داشتن یک دکوراسیون دیوار زیبا پیش از هر چیز، به دیوار مورد نظر نگاه کنید و تصمیم بگیرید اثر هنری را در چه اندازه‌ای انتخاب کنید. راه‌های مختلفی برای اندازه‌گیری وجود دارد. در این مقاله شما با ایده‌های متفاوتی برای انتخاب دکوراسیون دیوار آشنا می‌شوید.

انتخاب دکوراسیون دیوار مناسب

با یک حساب سرانگشتی می‌توان تابلو یا اثر هنری پیدا کرد که عرض دیوار را منهای ۱۵ تا ۳۰ سانتی‌متر از دو طرف بپوشاند. با این روش، تابلو در وسط قرار می‌گیرد. اگر یک دیوار با عرض ۹۰ سانتی‌متر دارید، از هر طرفِ تابلو، حدود ۱۵ سانتی‌متر را آزاد بگذارید. پس به‌دنبال تابلویی با عرضی حدود ۶۰ سانتی‌متر باشید.

برای نصب تابلو بالای مبل، تخت یا میز چه کنیم؟

دنبال تابلو (یا مجموعه چندتایی) باشید که هم‌اندازه‌ یا کوچک‌تر از مبلمان موردنظر باشد. از انتخاب تابلوهایی که بلندتر از مبلمان‌تان هستند پرهیز کنید؛ چون کاملا منظرهٔ عجیبی به‌وجود می‌آید.

"<yoastmark

دکوراسیون دیوار برای دیوارهای بزرگ

آثار هنری بزرگ می‌توانند بسیار گران باشند حتی حمل‌ونقل آنها به خانه نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در عوض، با انتخاب آثار کوچک‌تر می‌توانید آنها را در چند ردیف به‌صورت کلاژ روی دیوار نصب کنید. با این کار دکوراسیون دیواری امروزی خواهید داشت.

تابلوها را طبق یک الگوی چندتایی و به‌صورت دو لت یا سه لت به دیوار نصب کنید. فراموش نکنید که بین هر تابلو حدود ۵ سانتی‌متر فاصله بگذارید. اگر دیوار بزرگ‌تری دارید، می‌توانید این فاصله را بیشتر کنید فقط فراموش نکنید که همهٔ تابلوها را به‌صورت یک‌پارچه فاصله‌گذاری کنید.

گزینهٔ دیگر برای دکوراسیون دیوار استفاده از دیوارنماهای قابل‌جابه‌جایی است. با استفاده از این دیوارنماها، می‌توانید یک نقطهٔ کانونی هیجان‌انگیز بزرگ به‌دست آورید.

"<yoastmark

زمانی که نقطه‌ای خاص از دیوار را برای نصب تابلو مد نظر قرار دادید، با استفاده از چسب کاغذی، دورتادور تابلوی فرضی را روی دیوار علامت‌گذاری کنید. حالا می‌توانید محل قرارگیری تابلو را راحت‌تر مجسم کنید. کمی به عقب بروید و ببینید آیا محل قرارگیری تابلوی فرضی روی دیوار مناسب است یا خیر کمی خلاقیت به‌خرج دهید؛ ممکن است به‌دلیل وجود گلدان یا صندلی در گوشه‌ٔ اتاق، بخواهید تابلو را کمی خارج از مرکز قرار دهید تا از پوشیده ماندن بخشی از اثر هنری در پشت وسایل جلوگیری کنید.