استفاده از دهان شویه در طی یک دقیقه پلاک های دندان را از بین می برد. همچنین استفاده از دهانشویه ها بهترین راه برای تکمیل فرآیند مسواک می باشد. دارای ویژگی هایی از جمله پاک کردن دهان از هر گونه باکتری و به حداقل رساندن پلاک های دندان می باشد. دهان شویه یکی از مهمترین قسمت فرآیند بهداشت دهان و تمیز کردن آن به شمار می رود و دندانها را از هرگونه جرم و باکتری خلاص می کند. در ادامه ما به شما خواهیم گفت چگونه دهانشویه خانگی بسازید!

تارتار چیست؟

شما اگر بهترین روش را برای بهداشت دندان های خود به کار ببرید باز مقداری باکتری در دهان شما باقی خواهد ماند. این باکتری ها پروتئین ها و موادغذایی به همراه بزاق را به پلاک تبدیل می کنند. این پلاک ها یه دندان می چسپد و با باقی ماندن این پلاک ها بر روی دندان ها شانس کرم خوردگی دندان و ایجاد حفره درد دندان ها زیاد می شود. دهان شویه ای برای حذف و پاکسازی تارتارها مناسب می باشند . که ما امروز دستورالعمل آنرا به شما آموزش خواهیم داد و جالب است بدانید که یکی از مهم ترین عناصر در ساخت جوش شیرین است.

عناصر تهیه دهان شویه

دهانشویه خانگی بسازید!
دهانشویه خانگی بسازید!

1  قاشق غذاخوری جوش شیرین

1/2 فنجان پراکسیدهیدروژن

1/2 قاشق چایخوری نمک

1/2 فنجان آب گرم

1 فنجان آب سرد

وسایل مورد نیاز

مسواک

خلال دندان

نحوه استفاده صحیح از دهانشویه

دهانشویه خانگی بسازید!
دهانشویه خانگی بسازید!

1- جوش شیرین را با نمک مخلوط کنید سپس مسواک را با آب گرم خیس کنید و بعد از خیس کردن آنرا داخل مخلوط جوش شیرین و نمک نمایید در آخر دندان هایتان را خوب مسواک بزنید و پس از انجام این عمل ماده را کاملا از دهان بیرون بریزید.

2- عمل گفته شده در گزینه 1 را برای مدت 2 دقیقه تکرار کنید.

3- سپس هیدوژن پراکسید را با آب گرم مخلوط کنید دهان خود را برای یک دقیقه با آن شستشو دهید و در آخر آنرا از دهان خالی کنید.

4- شما می توانید این درمان را به مدت 2 بار در هفته انجام دهید و مسواک زدن هم باید یکی از معمول ترین کارهایی روزمره تان شود.

هشدار

 به هیچ وجه اجازه ورود دهان شویه را به داخل بدن تان ندهید چون بسیار مخرب واقع می شوند.

دهانشویه خانگی بسازید!
دهانشویه خانگی بسازید!

مطالب پیشنهادی:

نباید های استفاده از خمیردندان برای جوش

خمیر دندان ذغالی چیست

مضرات خلال دندان

معرفی انواع مسواک برقی

5 قانون مهم مسواک زدن