دمنوش رازیانه خواص زیادی برای بدن دارد. دمنوش لاغری رازیانه با تقویت سوخت و ساز و سم زدایی بدن به کاهش وزن کمک می کند. همچنین دمنوش رازیانه برای لاغری بسیار موثر است.

دمنوش لاغری رازیانه برای رفع چاقی

دانه های رازیانه سرشار از مواد مغذی برای تقویت سوخت و ساز و سم زدایی بدن هستند. این دانه ها غنی از ویتامین ها و مواد معدنی بوده و مطمئنا روشی مناسب برای لاغر شدن می باشند. رازیانه گیاهی دارای طعم شیرین و طبع گرم است که تحت عنوان سونف نیز شناخته می شود. اغلب به عنوان خوشبو کننده دهان و مخلوط ادویه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ادویه کاری، سالاد و دسرها استفاده می شود تا عطر و طعمی به آن ها اضافه کند.

نوشیدن منظم و شبانه دمنوش رازیانه باعث کاهش وزن چشمگیری خواهد شد. دانه های رازیانه به هضم و متابولیسم کمک کرده و به همین دلیل باعث جذب بهتر موادمغذی در غذا ها شده و به شما احساس سیری می دهد و از این رو کمتر احساس گرسنگی خواهید کرد.

دمنوش رازیانه برای لاغری
دمنوش رازیانه برای لاغری

دمنوش رازیانه چگونه به کاهش وزن کمک می کند ؟

1-افزایش متابولیسم بدن

انرژی مورد نیاز برای سلول های ما از طریق متابولیسم حاصل می شود. با تقویت و تسریع این فرآیند، کالری هایی که مصرف می کنیم توسط سلول ها با سرعت بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. که به ما انرژی داده و به چربی سوزی کمک می کند. دمنوش رازیانه به شروع متابولیسم کمک خواهد کرد. به ویژه هنگامی که صبح ها به صورت ناشتا مصرف شوند.

2-تحریک ملاتونین

ملاتونین هورمونی در مغز بوده که مسئول خواب می باشد. طبق مطالعات انجام شده، خواب خوب راهی کارآمد برای کاهش وزن و حفظ وزن مناسب است.

3-سرکوب گرسنگی

دمنوش رازیانه برای لاغری
دمنوش رازیانه برای لاغری

رازیانه سرشار از فیبرغذایی بوده و مانع از احساس گرسنگی می شود. علاوه بر این، دانه های رازیانه به دلیل اثر ضد اسپاسمی که دارند، به شل شدن عضلات معده که تمایل به انقباض دارند کمک می کنند.

4-سم زدای طبیعی

دمنوش رازیانه با شروع متابولیسم بدن، به سم زدایی بدن که همراه با مشکلات گوارشی ایجاد می شود کمک می کند. متابولسیم و هضم صحیح کلید کاهش وزن می باشد.

5-کمک به تصفیه خون

دمنوش رازیانه به حذف بقایای اسید اوریک در خون کمک می کند. همچنین بیشتر باعث تجزیه اسید های معده می شود تا از تجمع چربی اضافی در کبد پیشگیری کند.

بهترین دستوالعمل دمنوش رازیانه برای کاهش وزن

دمنوش رازیانه برای لاغری
دمنوش رازیانه برای لاغری

1. دمنوش رازیانه با لیمو

مواد لازم:

یک فنجان (250 میلی لیتر) آب
یک قاشق غذاخوری (25 گرم) عسل
یک قاشق چای خوری (5 گرم) دانه رازیانه
آب نصف لیمو

طرز تهیه:

ابتدا آب و دانه های رازیانه را درون قوری ریخته و روی حرارت بگذارید تا بجوشد، وقتی به جوش آمد حرارت را کم کرده تا به مدت 10 دقیقه دم بکشد و سپس آن از روی حرارت برداشته و از صافی رد کنید و در نهایت پس از اضافه کردن عسل و آب لیمو میل کنید. این دمنوش را با معده خالی و حداقل 3 بار در هفته بنوشید.

دمنوش رازیانه برای لاغری
دمنوش رازیانه برای لاغری

2-رازیانه و آب

مواد لازم:

یک قاشق چای خوری دانه رازیانه
یک لیوان آب

طرز تهیه:

دانه های رازیانه را در یک لیوان آب بریزید. به مدت یک شب صبر کنید و سپس صبح ناشتا آن را بنوشید.

دمنوش رازیانه برای لاغری
دمنوش رازیانه برای لاغری