تحقیقات نشان داده است زوج هایی که به تازگی ازدواج کرده اند در معرض افزایش وزن هستند. مردان بعد از ازدواج  دچار اضافه وزن می شوند. در طول 5 سال حدود 24 پوند به وزنشان اضافه می شود. بروز چاقی در افراد متاهل به خصوص آقایان دلایل بسیار زیادی دارد. اما چند علتی که در این بخش از تناسب اندام فان آورده ایم، اصلی ترین عوامل دلیل چاقی مردان بعد از ازدواج به شمار می آید.

دلیل چاقی مردان بعد از ازدواج

بیشتر خانم ها و آقایان پس از ازدواج دچار اضافه وزن شده و چاق می شوند. علت چاق شدن آقایان پس از ازدواج این است که آقایان پس از ازدواج سبک زندگی شان تغییر می کند. فعالیت بدنی آنها کاهش می یابد.

بسیاری از مردان قبل از ازدواج به باشگاه رفته اما پس از ازدواج به دلیل اینکه می خواهند بیشتر کنار همسرشان باشند، ورزش را تعطیل کرده و چاق می شوند.

مردان بعد از ازدواج تمایل به مصرف غذاها و مواد غذایی شیرین دارند. به همین دلیل باعث افزایش وزن آنها می شود.

یکی دیگر از علت های چاق شدن آقایان پس از ازدواج این است که آنها همراه همسر خود به رستوران رفته و غذاهای زیادی را امتحان می کنند. مصرف غذاهای آماده و رفتن به رستوران به طور بیشتر از قبل عاملی در تشدید افزایش وزن است.

دلیل چاقی مردان بعد از ازدواج

حضور مداوم در مهمانی ها و مصرف غذاهای پرکالری نیز یکی دیگر از دلایل چاق شدن آقایان پس از ازدواج است.

دیگر دلیل چاق شدن آقایان پس از ازدواج این است که عروس خانم ها در ماه های اول ازدواج غذاهای متنوع و دسرهای پرکالری تهیه میکنند. تا کدبانو بودنشان را به رخ آقا داماد بکشند. مصرف دستپخت عروس خانم و غذاهای رنگارنگ و متنوع او سبب چاق شدن همسرشان می شود.

مردان بعد از ازدواج به دلیل تغییرات در مزه غذاهایی که مصرف می کنند به طور معمول بیشتر غذا می خورند. در نتیجه چاق می شوند.

بسیاری از زوج های جوان در اوایل ازدواج ساعات زیادی را صرف تماشای تلویزیون می کنند. یا هنگام تماشای تلویزیون تنقلات پرکالری و مضری مانند چیپس، پفک، شیرینی و … استفاده می کنند. که منجر به چاقی آنها می شود.


مطالب پیشنهادی :

خوراکی هایی که موجب کوتاهی قد میشود

خواب و کالری سوزی

دمنوش رازیانه برای لاغری