در خرید لباس مردانه به چه نکاتی باید توجه داشت؟ پولوشرت امروزه از محبوب‌ترین لباس‌های کژوال(روزمره) است. این نوع تیشرت بسیار راحت است و علاوه بر استایل‌های مردانه در استایل‌های غیررسمی نیز استفاده می‌شود. پولوشرت‌ها چون راحت پوشیده می‌شوند و نسبت به دیگر تیشرت‌ها خوش‌فرم تر است و دیرتر چروک می‌شود، محبوب‌اند.

در خرید لباس مردانه به چه نکاتی باید توجه داشت؟

پولوشرت چیست؟

 پولوشرت‌ها، تیشرت‌های یقه داری هستند که دارای 2 یا 3 دکمه در بالای لباس است.این لباس‌ها به تیشرت چوگان یا تیشرت تنیس نیز مشهور است.

پولوشرت‌ها به‌سادگی مشهورند و یکی از دلایل محبوبت این تیشرت‌ها احتمالاً همین سادگی است. در استایل‌های مردانه سادگی یکی از دلایل زیبایی است و باعث می‌شود، لباس‌ها زیباتر به نظر برسند.

در پولوشرت معمولاً در بالای لباس به قرینه‌ی لوگو یک جیب وجود دارد. یقه پولوشرت‌ها نیز معمولاً یقه‌های ایستاده و خوش‌فرمی هستند که به‌ندرت چروک می‌شوند.

رنه لاکوست با پیراهن آستین کوتاه سفید و کوتاه پنبه‌ای خود که یقه‌ای نرم داشت، کاملاً راحت و سبک‌بار بود. در سال 1933 ژان رنه لاکوست از دنیای تنیس خداحافظی کرد و پیراهن‌های مخصوص خودش را به یک برند دوست‌داشتنی و مشهور پوشاک بدل کرد که امروزه‌روز به نام لاگوست با لوگوی معروف کروکدیل معروف شناخته می‌شود و درواقع شکل امروزی پولوشرت‌ها، از آن سرچشمه می‌گیرد.

جنس پولوشرت‌ها

پولوشرت‌ها معمولاً از جنس پارچه جودون ساخته می‌شود. برخی از این نوع تیشرت‌ها هم از نخ و پنبه نیز تشکیل ‌شده است اما عمده‌ی آن‌ها از با پارچه جودون دوخته می‌شوند.

پارچه جودون

پارچه جودون پارچه‌ای است که با ماشین‌های گرد باف بافته می‌شود. پارچه جودون دارای روزنه‌ها و بافت لوزی شکل است. پارچه جودون معمولاً از نخ، پنبه و یا ترکیب از نخ‌های مصنوعی و طبیعی بافته می‌شود.

پارچه جودون انواع مختلف دارد که از انواع آن می‌توان به پارچه جودون لاکرا ،جودون پلی استر پنبه ، جودون پنبه اشاره کرد. بخش اعظمی از پارچه‌های جودون ترکیبی از لاکرا و نخ پنبه تشکیل می‌شوند. الیاف مصنوعی و پنبه ضخامت جودون را افزایش می‌دهد. همان‌طور که استفاده از لاکرا سبب ایجاد خواص دیگر می‌شود. به‌طور مثال لاکرا به پارچه جودون خاصیت کشسانی می‌دهد. پنبه بیشترین سهم را در ساختار جودون دارد. پارچه جودون ساختار خاصی که دارد موجب گردش بیشتر هوا و اکسیژن می‌شود و گزینه‌ای مناسب برای استفاده در تابستان و بهار است.

در خرید لباس مردانه به چه نکاتی باید توجه داشت ؟

پولوشرت‌ها را با چه لباس‌هایی بپوشیم؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله خواندید پولوشرت‌ها را می‌توان با لباس‌های کژوال و نیمه ‌رسمی پوشید.  پولوشرت‌ها از آن دسته پیراهن‌هایی هستند که می‌توان با بیشتر لباس‌ها هماهنگ و ست شوند.
ترکیب پولوشرت و شلوار کتان و شلوار جین، برای یک استایل کژوال بسیار مناسب است. رنگ شلوار اگر مکمل پولوشرت باشد در وجهه‌ ی بیرونی لباس بسیار مؤثر است.
در پاییز و زمستان از پولوشرت می‌توانید زیر کت، کاپشن جدید مردانه یا سویشرت مردانه جدید استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که یقه‌ی سویشرت با یقه پولوشرت روی‌هم قرار نگیرند و باهم هماهنگ باشند.

پولوشرت را چگونه بشوییم؟

در صورت امکان پولوشرت را دستی بشویید اما از این نکته نباید غافل شد که پولوشرت‌ها مقاومت لازم برای شسته شدن با ماشین لباس‌شویی را دارند اما برای حفظ ساختار آن‌ها شستشوی دستی را نیز مدنظر بگیرید.
اگر از ماشین لباس‌شویی استفاده می‌کنید دور کند تر را برای پولوشرت‌ها قرار دهید
بهترین دمای آب برای شستن پولوشرت دمایی بین 10 تا 30 درجه سانتی‌گراد است

پولوشرت را چگونه اتو بزنیم؟

اولاً که پولوشرت را خیس اتو نکنید
سعی کنید دمای اتو نیمه داغ باشد چون اتوی خیلی داغ به بافت پولوشرت آسیب می‌زند
از اتوی پرسی کمتر استفاده کنید چون فشار اتو پرسی به بافت لوزی شکل پولوشرت آسیب می‌زند


مطالب پیشنهادی : 

معرفی انواع لباس های محلی

چه وسایلی را میتوان در ماشین لباسشویی شست؟

اکسسوری های متناسب با طرز لباس پوشیدن