پوسیدگی دندان را باید جدی گرفت و برای درمان آن فورا دست به کار شد، ترکیباتی طبیعی می توانند این مشکل دندانی را رفع کنند.

بهترین روش های خانگی برای درمان کرم خوردگی دندان

کرم خوردگی دندان یا همان پوسیدگی دندان یکی دیگر از علائم مهم بیماری ها و عدم تعادل در بدن است. سلامت دندان ها را با مواد مغذی سالم، بهداشت و … حفظ کنید نه با استفاده از فلوریدا و دندان پزشک.

علل پوسیدگی و اصطلاحا کرم خوردگی دندان

کرم خوردگی یا همان پوسیدگی دندان به علل مختلفی ایجاد می شود مثل کمبود چربی محلول در آب دو ویتامین (بیشتر ویتامین a و d ) ، رعایت نکردن استاندارد های غذایی ، کمبود مواد معدنی بالا که به طور طبیعی در حبوبات و غلات وجود دارد.

درمان کرم خوردگی دندان
درمان کرم خوردگی دندان

توصیه هایی برای جلوگیری و رفع کرم خوردگی دندان:

حذف شکر

اگر می خواهید دندان های سالمی داشته باشید غذاهای حاوی شکر مصرف نکنید . باکتری های دهان از شکر تغذیه می کنند ، شکر کمبود کلسیم و مواد معدنی را در پی دارد چون اسیدی است.

مصرف غذاهای مغذی

درمان کرم خوردگی دندان
درمان کرم خوردگی دندان

مصرف چربی های محلول ، ویتامین و مواد معدنی از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند و برای مبارزه با پوسیدگی دندان باید رژیم غذایی مناسب مثل مصرف سبزیجات و غذاهای حاوی چربی های طبیعی مثل آووکادو و روغن نارگیل و مغز ها را دنبال کرد.

روغن نارگیل

قرن هاست که قرقره کردن روغن برای رفع سموم دهان استفاده می شود و به همین منظور شما باید دهان خود را با یک قاشق روغن نارگیل 20 دقیقه شست و شو دهید و بعد بیرون بریزید.

ابتدا می توانید از 3 – 4 دقیقه شروع کنید. قرقره کردن دهان برای درمان بیماری هایی مثل ورم لثه ، سر درد و … موثر است.

از خمیر دندان طبیعی استفاده کنید!

خمیر دندان هایی که فاقد فلوراید هستند معمولا گران و برند هستند اما می توانید در منزل خمیر دندان درست کنید. که با این روش می توانید به طور طبیعی کرم خوردگی دندان را درمان کنید.

1/4 قاشق جوش شیرین – 1/2 قاشق روغن نارگیل – 1 قاشق آب – 1/4 قاشق عرق نعناع

درمان کرم خوردگی دندان
درمان کرم خوردگی دندان

بیشتر مردم بر این باورند که امکان درمان طبیعی برای کرم خوردگی دندان وجود ندارد و باید به دندان پزشک مراجعه کرد.


مطالب پیشنهادی:

خمیر دندان ذغالی چیست

تاثیر قهوه بر دندان

رفع جرم و پلاک دندان