ما قصد داریم شما را با چند شیوه ی درمان خانگی زبان سفید آشنا کنیم. وقتی زبان شما به طور کامل یا به صورت لکه دار سفید می شود ، از آن به عنوان یک زبان سفید یاد می شود. این وضعیت یک اتفاق معمول است. غالباً این احتمال وجود دارد که کل زبان شما سفید باشد یا لکه های سفید در سراسر آن پخش شده باشد. بنابراین ، لازم است که چنین علائمی را تحت نظر داشته باشید و در صورت سفید ماندن زبان خود ، با پزشک خود تماس بگیرید.

درمان های خانگی برای درمان زبان سفید

جوش شیرین

1 قاشق چای خوری جوش شیرین

چند قطره آب

یک مسواک با برس نرم

به یک قاشق چای خوری جوش شیرین ، چند قطره آب اضافه کنید تا یک خمیر غلیظ ایجاد شود. با استفاده از مسواک با برس نرم ، زبان خود را به مدت یک یا دو دقیقه به آرامی مسواک بزنید. سپس دهان خود را با آب بشویید. شما باید این کار را یک بار در روز انجام دهید.

ماست پروبیوتیک

روزانه یک کاسه ماست ساده پروبیوتیک مصرف کنید. همچنین اگر نمی خواهید روزانه مصرف کنید می توانید کمی ماست بر روی زبان خود بگذارید و آن را با آب بشویید. شما باید این درمان را یک بار در روز انجام دهید.

زردچوبه

درمان خانگی زبان سفید
درمان خانگی زبان سفید

1/2 قاشق چای خوری پودر زردچوبه

چند قطره عصاره لیمو

یک مسواک با برس نرم

نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با چند قطره آب لیمو مخلوط کنید تا به صورت خمیر در آید. با استفاده از انگشت خود یا یک مسواک نرم ، به مدت چند دقیقه زبان خود را به آرامی مالش دهید. بعد دهان خود را با آب ساده بشویید. شما باید حداقل یک بار در روز این کار را انجام دهید تا نتایج موثری داشته باشید.

روغن نارگیل

1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به مدت 10 تا 15 دقیقه در دهان خود بچرخانید. آن را تف کنید و مسواک زدن منظم خود را ادامه دهید. شما باید این کار را هر روز یک بار ترجیحاً هر روز صبح انجام دهید.

نمک دریا

درمان خانگی زبان سفید
درمان خانگی زبان سفید

نمک دریا

یک مسواک نرم

کمی نمک دریا روی زبان خود بپاشید. با استفاده از یک مسواک نرم زبان خود را به آرامی مالش دهید. دهان خود را با آب گرم بشویید. همچنین می توانید یک قاشق چایخوری نمک به یک لیوان آب گرم اضافه کرده و از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید. این کار را دو بار در روز انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

آب آلوئه ورا

1 قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا تازه

به مدت چند دقیقه یک قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا را در دهان خود بچرخانید و سپس آن را تف کنید. برای فواید بیشتر می توانید یک قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا نیز بنوشید. این کار را 2 تا 3 بار در روز و به مدت 2 هفته انجام دهید تا نتایج را مشاهده کنید.

نقره کلوئیدی

1 قاشق غذاخوری نقره کلوئیدی

1 قاشق غذاخوری آب

یک قاشق غذاخوری نقره کلوئیدی و آب را مخلوط کنید. با این محلول برای چند دقیقه دهان خود را بشویید. آن را تف کنید و دهان خود را کاملاً با آب بشویید. همچنین می توانید دهان شویه مبتنی بر نقره کلوئیدی را انتخاب کنید. برای داشتن نتیجه بهتر باید این کار را 2 تا 3 بار در روز انجام دهید.

سیر

درمان خانگی زبان سفید
درمان خانگی زبان سفید

2 تا 3 حبه سیر را خرد کنید. خمیر سیر خرد شده را به زبان خود بمالید. بگذارید حدود 10 دقیقه روی آن بماند و تف کنید. سپس دهان خود را با آب سرد بشویید. این کار را روزانه دو بار انجام دهید.

روغن پونه کوهی

1 قطره روغن پونه کوهی

1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل (یا هر روغن حامل دیگر)

یک قطره روغن پونه کوهی به یک قاشق غذاخوری روغن حامل اضافه کنید. این مخلوط را به مدت 10 تا 15 دقیقه در دهان خود بچرخانید. روغن را بیرون بریزید و مثل همیشه مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. شما باید این کار را یک بار در روز انجام دهید تا با اثرات مطلوب آن آشنا شوید.

چای پائودارکو

2 قاشق چایخوری پوست پائو دارکو

4 فنجان آب جوش

دو قاشق چایخوری پوست گیاه پائو دارکو را به چهار فنجان آب اضافه کنید. آن را در قوری بریزید. حدود 20 دقیقه بماند. چای را خنک کنید و صاف کنید. در فواصل منظم و به مقدار کم چای پائو دارکو را بنوشید. باقیمانده چای را در یخچال قرار دهید. شما باید روزانه 1 تا 2 فنجان از این چای بنوشید.

درمان خانگی زبان سفید
درمان خانگی زبان سفید

مطالب پیشنهادی:

4 راز سفیدی دندان

نشانه لثه و دندان سالم

از بین بردن جرم دندان

علت پوسیدگی دندان کودک

مشکلات دهان و دندان در فصل سرما