خواص پودر کلاژن : کلاژن تشکیل دهنده ی بخش بزرگی از پوست، مو و ناخن های ماست کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین های موجود در بدن انسان و تشکیل دهنده ی بخش بزرگی از پوست، مو و ناخن های ماست.

کلاژن چیست؟

کلاژن یک آمینو اسید بلند حلقه است که به طور طبیعی در بافت و به خصوص استخوان و مفصل های جانوران یافت می شود کلاژن به پوست حالت ارتجاعی می دهد، قدرت ارتجاعی موها نیز از خواص کلاژن است دلیل اینکه بافت های متصل کننده و مفصل ها همه چیز را سر جایشان نگه می دارند وجود کلاژن است مقدار تولید کلاژن بدن با افزایش سن، استرس وتغذیه ی بد کاهش می یابد.

ژلاتین و کلاژن

این دو کلمه اغلب به جای هم به کار می روند اما با هم متفاوت هستند. کلاژن پروتئین طبیعی است که در بدن ساخته می شود و ژلاتین همان کلاژن حرارت دیده یا پخته شده است. ژلاتین کمی دیرهضم تر از خود کلاژن است . هر دوی این ها را می توان به صورت پودر خرید و مصرف نمود .طی تحقیقات گسترده معلوم شد که این روند غیر قابل بازگشت نیست. با مصرف کلاژن تغییرات محسوسی روی پوست کسانی که روی آن ها تحقیق شده بود مشخص شدو همچنین ۲۰ درصد چین و چروک کمتر .

خواص پودر کلاژن
خواص پودر کلاژن

خواص دیگر

از خواص کلاژن می توان به افزایش سلامتی مفصل ها و استخوان ها اشاره کرد.تحقیقات نشان می دهد مصرف مکمل کلاژن با کمک به روند کلاژن سازی طبیعی بدن سلامت مفصل ها را افزایش میدهد. در عمل دردهای مفصلی را کم می کند حفظ تعادل هورمونی از دیگر خواص کلاژن است .آمینو اسیدهای موجود در کلاژن تقویت کننده ی سیستم تولید هورمون های بدن هستند.

کنترل وزن

مصرف پروتئین در برنامه غدایی روزانه ورزشکارن به منظور کنترل وزن و عضله‌سازی خود وجود دارد. کلاژن به عنوان منبع غنی پروتئین نیز به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می‌نماید. در نتیجه کلاژینو در کنترل و کاهش اشتها موثر بوده بعلاوه برای کنترل قند خون و کلسترول نیز می‌توان استفاده نمود.


مطالب پیشنهادی :

10 ماسک انبه برای پوست

انواع ماسک های شیر

ماسک صورت خانگی با آووکادو