خطرات کاشت مژه

یکی از جدید ترین ترفندها که بسیاری از خانم ها برای افزایش زیبایی چشم ها به کار می برند، کاشت مژه است که عواقب بسیار زیادی در پی دارد.در ادامه با این بخش با عوارض و نکات مهم کاشت مژه آشنا می شوید.

خطرات چسب مژه مصنوعی

برای گذاشتن مژه مصنوعی از چسب های خاصی استفاده می شد که عوارض آن التهاب پوست پلک، اگزما و حساسیت است. شاید در اولین نوبت استفاده از مژه مصنوعی این عوارض نمود پیدا نکند اما بعد از چندین بار استفاده این عوارض بروز می یابند. بهتر است بدانید این چسب ها دارای ماده ای هستند که موجب سرطان می شود .

حساسیت از عوارض مهم کاشت مژه

علاوه بر اینکه مژه های مصنوعی دارای فلزات سمی و مواد نگهدارنده شیمیایی هستند. چسب مژه نیز دارای موادی به نام لاتکس است که مژه را روی پلک نگه می دارد و حساسیت زاست. اگر به لاتکس حساسیت دارید بهتر است قبل از کاشت مژه به کلینیک های آلرژی مراجعه کنید تا تست های تشخیصی برایتان انجام شود و مشخص شود که شما به این ماده حساسید یا خیر؟

ریزش یکی دیگر از عوارض مهم گذاشتن مژه مصنوعی و کاشت مژه

توصیه می شود برای اصلاح کم پشتی مژه ها و زیباتر به نظر رسیدنشان از روش های خطرناک مانند گذاشتن مژه مصنوعی و کاشت مژه استفاده نکنید. و از روش های ارزان و ساده ای مانند ریمل استفاده کنید. کاشت مژه فشار زیادی به پیاز مژه وارد می کند و ممکن است فرد مژه های خود را برای همیشه از دست بدهد.

بسیاری از خانم ها برای کاشت مژه به آرایشگاه مراجعه می کنند اما باید بدانید آرایشگر هرگز برای شما مژه نمی کارد و فقط مژه مصنوعی را با چسبی مقاوم تر نصب می کند.

چسباندن مژه توسط آرایشگر به دلیل تعداد بالای تک مژه ها و استحکام بیشتر چسب، فشار بیشتری به پلک وارد می کند و ممکن است سبب ریزش مژه شود.بهتر است برای کاشت مژه به متخصص پوست مراجعه کنید.

اگر در اثر استفاده از مژه های مصنوعی با مواردی مانند :

پرخونی در چشم

خارش در پلک

ترشح از لبه پلک

درد در چشم

قرمزی در لبه پلک

باید هرچه سریع تر مژه مصنوعی خود را برداشته و به پزشک مراجعه کنید.

خطرات کاشت مژه مصنوعی

چسباندن مژه مصنوعی برای کدام یک از افراد مفید است؟

مژه های مصنوعی فقط برای افرادی که مژه هایشان را در اثر سوختگی یا بیماری، از دست داده اند و کاشت مژه برایشان فراهم نباشد، مفید است. برای تشخیص اینکه فرد شرایط کاشت مژه را دارد یا نه، بر عهده پزشکان است، نه آرایشگران.

اکستنشن مژه بهتر است یا استفاده از مژه مصنوعی؟

بعضی افراد برای استفاده از مژه مصنوعی برای یک شب ترجیح می دهند از مژه های مصنوعی یکسره و یکبار مصرف که در اکثر فروشگاه های لوازم آرایشی موجود است، استفاده کنند.

طریقه استفاده از مژه مصنوعی به دلیل یکدستی و به هم چسبیدگی آنها خیلی آسان است. فقط کافی است چسب را به مژه مصنوعی زده و به آرامی، با استفاده از یک موچین آن را بالای پلک چسبانید. استفاده از مژه مصنوعی بهتر از اکستنشن مژه است زیرا عوارض آن کمتر است.

مژه های طبیعی خود را تقویت کنید

با استفاده از روغن زیتون و روغن کرچک مژه های خود را تقویت کنید. برای تقویت و رشد مژه ها شب ها قبل از خواب، آرایش خود را کاملا پاک کنید. سپس با پوشش نازکی ازروغن انتخابی خود، تمام سطح مژه ها را بپوشانید. صبح، مژه های خود را با آب گرم بشویید.
برای تقویت مژه ها با برس مخصوص مژه، آنها را همیشه به آرامی شانه کنید.
خوردن غذاهایی با پروتیین بالا مانند ماهی، تخم مرغ، پنیر سویا، جگر و گوشت موجب تقویت و رشد مژه ها می شود.


مطالب پیشنهادی :

انواع افکت اکستنشن مژه

حکم تراشیدن مو زن

کشیدن خط چشم با چسب نواری