خرید های عجیب سلبریتی های هالیوود  : یک حساب بانکی پر همیشه می‌تواند به انتخاب‌های خرید قابل تأمل و عجیبی تبدیل شود. با این وجود چنین خرید‌هایی را نمی‌توان با ولخرجی‌های باورنکردنی سلبریتی‌ها میلیونر در هالیوود مقایسه کرد. البته که این یک درصد به حدی فراتر از تصور ثروتمند هستند، اما این بدان معنا نیست که همگی کارشناس هزینه کردن هستند.

۹- نیکلاس کیج و خرید جمجمه دایناسور مغولی به سرقت رفته

در حالی که می‌توان تمام این فهرست را به خرید‌های عجیب و غریب و نامتعارف نیکلاس کیج اختصاص داد (خانه جن زده، قلعه قرون وسطایی و غیره)، مقاما اول خرید‌های او به خرید یک جمجمه به سرقت رفته دایناسور تیرانوسوروس باتار در سال ۲۰۰۷ باز می‌گردد. این جمجمه در مغولستان کشف شده بود و ۲۷۶،۰۰۰ دلار روی دست کیج هزینه گذاشت. پرداخت چنین مبلغی برای سر یک دایناسور که به شکل غیرقانونی قاچاق شده بسیار بحث برانگیز است. از آن عجیب‌تر اینکه وی در یک مبارزه حراجی بسیار طولانی و داغ با لئوناردو دی کاپریو توانست با قیمت بالاتر این جمجمه دایناسوری را تصاحب کند.

۸- بونو و خرید بلیط هواپیمای ۱،۵۰۰ دلاری بار کلاهش

در داستانی که ممکن است به خاطر یک اشتباه خنده دار یا فخرفروشی به خاطر ثروت فراوان بوده باشد، بونو یک بلیط هواپیمایی فرست کلاس و تاکسی دربست از/به فرودگاه‌های لندن و میلان را تنها برای کلاه خود خریداری کرد. ظاهراً خواننده گروه U۲ نمی‌توانسته بدون این بخش خاص از ظاهر خود در کنسرت پاواروتی در ایتالیا اجرا کند و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خوانندگان راک تاریخ موسیقی، این مبالغ برای وی چندان قابل توجه نبود.

۷- بیل گیتس و خرید نوشته‌های لئوناردو داوینچی

 یکی از معروف‌ترین ولخرجی‌های این مرد ثروتمند و مشهور زمانی بود که دست نوشته‌های لئوناردو داوینچی با نام «کدکس لستر» که به نام مالک آن اِرل لستر نامگذاری شده بود را به مبلغ ۱۳ میلیون دلار در سال ۱۹۹۴ خریداری کرد، عددی که با احتساب نرخ تورم ارزشی معادل ۵۶ میلیون دلار امروزی را دارد. موضوع اصلی این دست نوشته‌ها یا یادداشت‌ها در مورد دیدگاه‌های داوینچی در باب حرکت آب است.

۶- لیدی گاگا و خرید دستگاه شکار ارواح

سلبریتی دیگری که نسبت به ارواح نگاه عجیبی دارد لیدگی گاگا است که ظاهرا ۳۰،۰۰۰ دلار را صرف خرید یک دستگاه الکترومغناطیسی با هدف شناسایی ارواح کرده بود. این دستگاه همراه با تیمی از کارشناسان مسائل فراطبیعی توسط این خواننده مشهور موسیقی پاپ استخدام شده اند تا هر هتل، مکان تور و هر گونه اقامتگاهی که گاگا در آن مستقر می‌شود را برای شناسایی ارواح خبیثه زیر و رو کنند.

۵- جانی دپ و خرید یک جزیره شخصی

خرید های عجیب سلبریتی های هالیوود : جانی دپ مالک یک جزیره خصوصی است. این جزیره که Little Hall Pond Cay نام دارد در منطقه باهاماس واقع شده که دارای شش ساحل است و هر ساحل به نام یکی از افراد مورد علاقه دپ نامگذاری شده است. برای مثال وی یکی از سواحل را به افتخار روزنامه نگار مشهور هانتر اس تامپسون، Gonzo نام گذاشت و یکی دیگر را به افتخار مارلون براندو، Brando است. ظاهراً جزیره Little Hall Pond Cay برای دپ ۳.۶ میلیون پوند هزینه در پی داشته است.

۴- آکون و خرید معدن الماس

شاید غیراخلاقی‌ترین خرید این فهرست خرید یک معدن الماس واقعی در آفریقا در سال ۲۰۰۷ توسط آکون است. وی مدت‌ها چنین موضوعی را تکذیب می‌کرد، اما در نهایت اعتراف کرد که الماس‌های خونین این معدن آفریقایی متعلق به اوست. برای کسانی که نمی‌دانند، الماس‌های خونین عبارتی است که برای نشان دادن تاثیرات منفی تجارت الماس بر مناطق جنگ زده آفریقا و نقش آن‌ها در تامین هزینه این درگیری‌های مرگبار به کار می‌رود.

۳- پاریس هیلتون و خرید عمارتی برای سگ هایش

خبر خرید این عمارت ۳۲۵،۰۰۰ دلاری توسط پاریس هیلتون برای سگ هایش در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. عمارتی که شبیه ویلا‌های اسپانیایی است و دارای سیستم تهویه مطبوع و حتی لوستر‌های بزرگ نیز هست. نام خانوادگی طرف «هیلتون» است. دیوار‌های این عمارت نیز البته صورتی است اگر چه همه می‌دانیم سگ‌ها کوررنگ بوده و رنگ را تشخیص نمی‌دهند. جالب‌تر اینکه سگ‌های پاریس هیلتون صفحات اینستاگرام خاص خود را دارند. و زندگی روزمره این سگ‌ها در عمارت باشکوهشان هر روزه در برابر دید کاربران کنجکاو اینستاگرامی قرار داده می‌شود.

۲- برد پیت و خرید یک تانک روسی

بله تانک! چون وقتی برد پیت هستید هر کاری می‌توانید بکنید. تنها سورپرایز ماجرا این است که این تانک از آن تانک‌هایی نبود که در فیلم جنگی Fury دیدیم. در واقع این تانک در دکور فیلم World War Z به کار رفته بود. یک تانک روسی واقعی متعلق به دوره اتحاد جماهیر شوروی که به خاطر استفاده در فیلم خلع سلاح شده بود. اگر چه هزینه پیت برای این تانک اعلام نشده، اما می‌توان گفت که هزینه قابل توجهی برای خرید آن صورت گرفته است. به علاوه اینکه وی این تانک را از اقامتگاهش در بوداپست به خانه اش در لس آنجلس منتقل کرده است.

۱- مایک تایسون و خرید یک وان حمام ساخته شده از طلای خالص

این یکی از آن چیز‌های خنده داری است که افراد ثروتمند می‌خرند. با اختراع دوش، دیگر وان‌های نرمال نیز چندان ضروری و قابل استفاده نیستند به غیر از وان‌هایی که به طور کامل از طلا ساخته شده باشند. وان مورد بحث که توسط مایک تایسون خریداری شده، بیش از ۲.۲ میلیون دلار قیمت دارد. جدای از وان طلایی، مایک تایسون سه ببر بنگالی نیز داشته و نیمی از صورتش را نیز خالکوبی کرده است.


مطالب پیشنهادی : 

بازی لیزر تگ چیست؟

معرفی بازی فکری مونوپولی

معرفی بهترین شهربازی های دنیا