جراحی زیبایی گوش اتوپلاستی : اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، روشی برای تغییر شکل، موقعیت یا اندازه گوش میباشد. اتوپلاستی را می توان از 5 سالگی به بعد که گوش ها به اندازه کامل خود رسیده اند، انجام داد. در برخی موارد ممکن است اتوپلاستی در اوایل 3 سالگی انجام شود . و معمولا اتوپلاستی در هر دو گوش برای تقارن بهتر انجام می شود. در اتوپلاستی محل گوش شما تغییری نخواهد کرد و یا آسیبی به شنوایی شما نخواهد رسید.

اتوپلاستی  به چه علتی انجام می شود؟

گوش ها دورتر از سر قرار گرفته است.
گوش ها نسبت به سر بزرگ هستند.
فرد از جراحی زیبایی گوش قبلی خود ناراضی بوده است.

جراحی زیبایی گوش اتوپلاستی

خطرات جراحی زیبایی گوش اتوپلاستی چیست ؟

اسکار یا جای زخم و بخیه: اسکارهای ناشی از اتوپلاستی دائمی هستند، اما چون در پشت گوش یا در درون گوش ایجاد شده اند که دیده نمی شود و از نظر زیبایی قابل قبول هستند.

عدم تقارن در قرار گیری گوش ها: این موضوع می تواند ناشی از تغییرات در طول فرایند بهبود باشد یا زمانی که جراحی به درستی انجام نشده باشد.

تغییرات حسی پوست: اتوپلاستی ممکن است به طور موقت بر احساس پوست آن ناحیه (گوش) تأثیر بگذارد و بمرور بی حسی رفع می شود.

اصلاح بیش از حد معمول: اتوپلاستی (جراح زیبایی گوش) خطوط غیر نرمالی را ایجاد می کند که موجب به عقب برگشتن گوش ها می شود.

دیگر مشکلات اتوپلاستی: اتوپلاستی ممکن است خطر خونریزی، عفونت و عوارض جانبی داروی بیهوشی، واکنش آلرژیک در طول و یا بعد از عمل را مشابه سایر اعمال زیبایی برای بیمار به همراه داشته باشد. البته خیلی نادر هستند.

قبل از انجام اتوپلاستی شما همچنین ممکن است نیاز داشته باشید که:

اجتناب از سیگار کشیدن: سیگار کشیدن جریان خون را در پوست کاهش می دهد. و می تواند روند بهبود را کند نماید. اگر سیگار می کشید، پزشک شما توصیه می کند قبل از عمل جراحی و در هنگام بهبودی سیگار کشیدن را متوقف کنید.

اجتناب از مصرف برخی داروها: شما باید از مصرف داروهایی نظیر آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی که باعث خونریزی می شوند، اجتناب کنید.

کمک رسانی در حین ریکاوری: شما باید از افرادی برای ماندن در کنار شما برای اولین شب از ریکاوری در بیمارستان و رساندن شما به خانه بعد از جراحی، کمک بگیرید.

جراحی زیبایی گوش اتوپلاستی

مراقبت های بعد از انجام اتوپلاستی

پس از انجام اتوپلاستی، گوش ها باندپیچی شده بنابراین ممکن است احساس ناراحتی و خارش ایجاد شود. داروهای تجویز شده توسط پزشک باید طبق دستور و بطور منظم مصرف شود. برای جلوگیری از فشار آمدن به گوش از خوابیدن به طرفین و همچنین از دست زدن یا جابه جایی بیش از اندازه محل جراحی اجتناب نمایید. سعی شود از پیراهن های دکمه ای یا پیراهن با یقه های گشاد استفاده کنید.
چند روز پس از اتوپلاستی، پزشک متخصص باند ها را باز می کند. گوش احتمالا متورم و قرمز خواهد بود. این تورم بعد از خارج نمودن بخیه ها بمرور از بین می رود.


مطالب پیشنهادی : 

5 قانون مهم مسواک زدن

خمیر دندان ذغالی چیست

فال روزانه جمعه 14 آذر 99