آیا می‌توانید حدس بزنید که ثروتمند ترین سلبریتی های جهان چه کسانی هستند؟ از هنرپیشه‌های سینما گرفته تا بازیکنان بسکتبال، همه‌ی این سلبریتی‌ها سالانه میلیون‌ها دلار درآمد دارند. بعضی از سلبریتی‌ها درآمدی که از کسب‌وکارها و فعالیت‌های جانبی به‌دست می‌آورند، بیشتر از درآمدی است که از مهارت و هنر اصلی خود کسب می‌کنند. در این مقاله ثروتمندترین سلبریتی های جهان با بالاترین دارایی خالص را به شما معرفی می‌کنیم.

۲۵. جانی دپ، دارایی خالص: ۲۰۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - جانی دپ

جانی دپ از هنرپیشه‌هایی است که در هالیوود بالاترین دستمزدها را دریافت می‌کنند و او برای بازی در هر فیلم ۲۰ میلیون دلار دستمزد می‌گیرد. گرچه او اخیرا با مشکلات مالی مواجه بوده است، ولی هنوز هم املاک و دارایی‌های قابل‌توجهی دارد و احتمالا دوباره به وضعیت مالی خوب خود بازخواهد گشت.

۲۴. تام هنکس، دارایی خالص: ۳۵۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - تام هنکس

تام هنکس یکی از محبوب‌ترین و پردرآمدترین بازیگران هالیوود است. تام هنکس پس از بازی در فیلم بزرگ (Big، ۱۹۸۸) به شهرت رسید. نقش‌های برجسته‌ی او در بسیاری از فیلم‌های موفق هالیوود ثروتی به میزان ۳۵۰ میلیون دلار را برای او به‌همراه داشته است.

۲۳. باربارا استرایسند (Barbra Streisand)، دارایی خالص: ۳۹۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - باربارا استرایسند

باربارا استرایسند خواننده و هنرپیشه‌ی معروف، دارایی خالصی به ارزش ۳۹۰ میلیون دلار دارد. جالب است که بخش بزرگی از ثروت او از سرمایه‌گذاری‌هایش در املاک و مستغلات به‌دست آمده است، نه از دستمزدهایی که دریافت می‌کند.

۲۲. لبران جیمز (LeBron James)، دارایی خالص: ۴۰۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - لبران جیمز

لبران جیمز بسکتبالیست مشهور هر سال ۸۰ میلیون دلار از حقوق و دستمزد بسکتبال خود درآمد دارد و ارزش دارایی خالص او ۴۰۰ میلیون دلار است.

۲۱. مِل گیبسون، دارایی خالص: ۴۲۵ میلیون دلار

مل گیبسون، هنرپیشه و کارگردان مشهور،یکی ازثروتمند ترین سلبریتی های جهان است. که ثروت خود را از صنعت فیلم‌سازی به‌دست آورده است. او با بازیگری، کارگردانی و تهیه‌کنندگی فیلم‌های پرفروش فراوانی مانند «مصائب مسیح» و «ستیغ اره‌ای» (Hacksaw Ridge) به این ثروت رسیده است. دارایی خالص او ۴۲۵ میلیون دلار است.

۲۰. پیتر جکسون، دارایی خالص: ۴۵۰ میلیون دلار

پیتر جکسون پس از کارگردانی «ارباب حلقه‌ها» به کارگردانی مشهور و موفق بدل شد. او از این طریق ثروت زیادی به‌دست آورده است و ارزش خالص دارایی‌های او ۴۵۰ میلیون دلار است.

۱۹. بیانسه، دارایی خالص: ۴۵۰ میلیون دلار

بیانسه خواننده‌ی بسیار پرطرفداری است که پیش از خوانندگی به‌صورت انفرادی، کار خود را با گروه دستینیز چایلد (Destiny’s Child) شروع کرد. خوانندگی، بازیگری و طراحی مد برای او ثروتی به میزان ۴۵۰ میلیون دلار به‌همراه داشته است.

۱۸. جورج کلونی، دارایی خالص: ۵۰۰ میلیون دلار

وقتی جورج کلونی به لس‌آنجلس نقل‌مکان کرد و پیش از آنکه به هنرپیشه و بشردوست برجسته‌ای تبدیل شود، مدتی در اتومبیل خود زندگی می‌کرد. او با بازیگری، کارگردانی و تهیه‌کنندگی ثروتی با ارزش خالص ۵۰۰ میلیون دلار به‌دست آورده است.

۱۷. التون جان، دارایی خالص: ۵۰۰ میلیون دلار

موسیقی‌دان محبوب بریتانیایی التون جان از برندگان جایزه‌ی گرمی و ستاره‌ای بزرگ در سراسر جهان است. او درطول دوران حرفه‌ای خود توانسته ثروتی به‌میزان ۵۰۰ میلیون دلار به‌دست بیاورد و به یکی از ثروتمند ترین سلبریتی های جهان تبدیل شود.

۱۶. ماریا کری، دارایی خالص: ۵۲۰ میلیون دلار

ماریا کری خواننده، بازیگر و تهیه‌کننده‌ی موسیقی مشهور است که تاکنون آلبوم او با ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون به‌فروش رسیده است. موفقیت بزرگ او در صنعت موسیقی موجب شده که ثروتی به‌میزان ۵۲۰ میلیون دلار داشته باشد.

۱۵. تام کروز، دارایی خالص: ۵۵۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - تام کروز

تام کروز، بازیگر و تهیه‌کننده‌ی مشهور، درطول بیش از ۳ دهه در بعضی از مشهورترین فیلم‌های هالیوود حضور داشته است. موفقیت چشمگیر او ثروتی با ارزش خالص ۵۵۰ میلیون دلار را برای او به‌همراه داشته است.

۱۴. جیمی بافِت ، دارایی خالص: ۶۰۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - جیمی بافت

خواننده و ترانه‌سرای مشهور جیمی بافت درطول دوران حرفه‌ای طولانی خود طرفداران زیادی را به‌دست آورده است که موجب شده جزو ثروتمند ترین سلبریتی های جهان با ثروتی به ارزش خالص ۶۰۰ میلیون دلار شناخته شود.

۱۳. تایلر پری (Tyler Perry)، دارایی خالص: ۶۰۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - تایلر پری

تایلر پری بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان، یکی از موفق‌ترین فیلم‌سازان تاریخ است. ۵ فیلم او در ۵ سال فیلم‌های شماره‌ی یک بوده‌اند و بر فیلم‌های کارگردانانی مانند استیون اسپیلبرگ و مارتین اسکورسیزی برتری یافتند. موفقیت عظیم تایلر پری ثروتی به‌میزان ۶۰۰ میلیون دلار را برای او به ارمغان آورده است.

۱۲. بونو (Bono)، دارایی خالص: ۷۰۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - بونو

بونو، خواننده، آهنگساز و فعال صلح‌طلب، درطول دوره‌ی حرفه‌ای طولانی خود با گروه یوتو (U2) ثروتی به‌میزان ۷۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. البته امروزه بیشتر زمان او صرف تلاش‌های انسان‌دوستانه در سراسر جهان می‌شود.

۱۱. جیمز کامرون، دارایی خالص: ۷۰۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - جیمز کامرون

جیمز کامرون، کارگردان بعضی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ مانند ترمیناتور (ویرانگر)، تایتانیک و آواتار است. او یکی از ثروتمند ترین سلبریتی های جهان است که درمجموع ثروتی به میزان ۷۰۰ میلیون دلار به‌دست آورده است.

۱۰. سلین دیون، دارایی خالص: ۸۰۰ میلیون دلار

سلین دیون خواننده و ترانه‌سرای مشهوری است که بیشتر به‌دلیل آهنگ موفق خود «My Heart Will Go On» (قلبم ادامه خواهد داد) شناخته می‌شود. ارزش خالص دارایی‌های او ۸۰۰ میلیون دلار است.

۹. دکتر دره ، دارایی خالص: ۸۰۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - دکتر دره

دکتر دره کار خود را در بخش مرکزی جنوب لس‌آنجلس و در گروه N.W.A شروع کرد. دکتر دره پس از انتشار آهنگ «Straight Outta Compton» (بچه‌ی ناف کامپتون) توسط این گروه به موفقیت بزرگی دست یافت. البته او اخیرا کسب‌وکار بزرگی با نام شرکت Beats by Dre را ایجاد کرده است. ارزش خالص دارایی او ۸۰۰ میلیون دلار است.

۸. مدونا، دارایی خالص: ۸۰۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - مدونا

مدونا یکی از تأثیرگذارترین و موفق‌ترین هنرمندان موسیقی است. او از فروش ۶۴ میلیون نسخه از آلبوم‌های خود ۸۰۰ میلیون دلار به‌دست آورده است.

۷. پی دیدی ، دارایی خالص: ۸۲۰ میلیون دلار

پی دیدی که در ابتدا کار خود را به‌عنوان خواننده‌ی رپ شروع کرد، به تهیه‌کننده‌ی موسیقی اصلی هنرمندان فراوانی مانند مری جی. بلایژ (Mary J. Blige)، آرتا فرانکلین (Aretha Franklin) و ماریا کری تبدیل شده است. ارزش خالص دارایی‌های او ۸۲۰ میلیون دلار است.

۶. جری ساینفلد (Jerry Seinfeld)، دارایی خالص: ۸۷۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - جری ساینفلد

کمدین جری ساینفلد با سریال طنز مشهور «ساینفلد» به شهرت و محبوبیت رسید و سپس به اجرای برنامه‌های استندآپ کمدی بزرگی پرداخت. درحال‌حاضر ارزش خالص دارایی‌هایی او بالغ بر ۸۷۰ میلیون دلار است.

۵. جِی-زی (Jay-Z)، دارایی خالص: ۹۰۰ میلیون دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - جی زی

جی زی به‌عنوان خواننده‌ی رپ کار خود را شروع کرد و سپس به فعالیت‌های گوناگونی پرداخت. او در صنعت پوشاک، ضبط موسیقی، سرمایه‌گذاری و تبلیغات و برگزاری کنسرت به موفقیت‌های زیادی دست یافت. ارزش خالص دارایی‌های او درمجموع ۹۰۰ میلیون دلار است.

۴. جی. کی. رولینگ (J.K. Rowling)، دارایی خالص: ۱ میلیارد دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - جی کی رولینگ

جی کی رولینگ، نویسنده و تهیه‌کننده‌ی فیلم بریتانیایی، زمانی به موفقیت دست یافت که کتاب‌های هری پاتر او با استقبال زیادی روبه‌رو شد. از آن زمان به بعد او درآمد بسیار بالایی داشته است و به ثروتمندترین زن در انگلستان تبدیل شده است. ارزش خالص دارایی‌های او ۱ میلیارد دلار است.

۳. پل مک‌کارتنی (Paul McCartney)، دارایی خالص: ۱٫۲ میلیارد دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - پل مک کارتنی

پل مک‌کارتنی پس از شروع فوق‌العاده‌ی حرفه‌ی خود در گروه بیتلز به خوانندگی به‌صورت انفرادی ادامه داد و یکی از موفق‌ترین موسیقی‌دانان پاپ در تاریخ به‌شمار می‌رود. تا به امروز او ثروتی به‌میزان ۱٫۲ میلیارد دلار جمع‌آوری کرده است.

۲. اپرا وینفری، دارایی خالص: ۳٫۲ میلیارد دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - اپرا وینفری

اپرا وینفری مجری برنامه‌ی صبحگاهی، برای مدتی طولانی محبوبیت فراوانی داشته است که او را صاحب یکی از امپراتوری‌های رسانه‌ای آمریکا کرده است. او درطول دوران حرفه‌ای طولانی خود ثروتی به‌میزان ۳٫۲ میلیارد دلار به‌دست آورده است و یکی از ثروتمندترین سلبریتی های جهان محسوب می‌شود.

۱. استیون اسپیلبرگ، دارایی خالص: ۳٫۷ میلیارد دلار

پولدارترین سلبریتی های جهان - استیون اسپیلبرگ

استیون اسپیلبرگ کارگردان و تهیه‌کننده‌ی مشهورهالیوود است که در پس بعضی از بزرگ‌ترین فیلم‌های تاریخ بوده است. با توجه به موفقیت‌های چشمگیر و بزرگی که استیون اسپیلبرگ کسب کرده است، عجیب نیست که او توانسته ثروتی به‌میزان ۳٫۷ میلیارد دلار به‌دست بیاورد.