ثروتمند ترین زنان در سال 2018 :  احتمالا اغلب‌ ما نام تعدادی از ثروتمندترین مردان جهان را شنیده‌ایم. مثلا کمتر کسی از نسل ماست که اسم بیل گِیتس، وارِن بافِت یا جِف بِزوس را نشنیده باشد این در حالی است که از آن‌طرف اغلب‌مان تقریبا هیچ‌‌چیز از ثروتمندترین زنان جهان نمی‌دانیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا 10 زن ثروتمند برتر جهان در سال ۲۰۱۸ را به شما معرفی کنیم.

آلیس والتون

ثروتمند ترین زنان در سال 2018

آلیس والتون دختر سَم والتون (Sam Walton)، مؤسس خرده‌فروشی زنجیره‌ای والمارت (Walmart) است که به‌عنوان یکی از موفق‌ترین خرده‌فروشی‌های جهان شناخته می‌شود. آلیس تشکیلات والمارت را از پدرش به‌ارث برده است. او خودش در سال ۱۹۸۸ اقدام به تأسیس یک بانک سرمایه‌گذاری به‌نام شرکت لاما (Llama Company) کرد که در سال ۱۹۹۸ به‌کار خود پایان داد.

۲. ماریا فرانکا فیسولو

ثروتمند ترین زنان در سال 2018

ارزش خالص دارایی‌‌ها: ۳۲/۳ میلیارد دلار

ماریا فرانکا فیسولو همسر مرحوم میشِل فِرِرو (Michele Ferrero)، صاحب شرکت شکلات‌سازی فِرِرو بوده است که دومین کارخانه‌ی بزرگ تولید شیرینی و شکلات در اروپاست او هم‌اکنون یکی از زنان میلیاردر ایتالیایی است.

۳. ژاکلین مارس (Jacqueline Mars)

ثروتمند ترین زنان در سال 2018

ارزش خالص دارایی‌ها: ۲۸/۲ میلیارد دلار

ژاکلین مارس سرمایه‌گذار آمریکایی و وارث شرکت شیرینی و شکلات‌سازی مارس است که والدینش آن را راه‌اندازی کرده بودند میراث این شرکت بزرگ بین ژاکلین و برادرانش، جان و فارِست، تقسیم شده است.

۴. سوزان کلاتِن (Susanne Klatten)

ارزش خالص دارایی‌ها: ۲۴/۴ میلیارد دلار
ثروت سوزان کلاتِن حاصل میراث پدرش هِربِرت و مادرش یوهانا کوانت (Johanna Quandt) است. این میلیاردر آلمانی هم‌اکنون در شرکت‌ خودروسازی بی‌اِم‌دَبِلیو (BMW)، شرکت‌های صنایع شیمیایی اِس‌جی‌اِل (SGL) و آتلانتا (Atlanta) و چند شرکت دیگر جزو سهام‌داران است.

۵. یانگ هویان (Yang Huiyan)

ارزش خالص دارایی‌ها: ۲۲/۳ میلیارد دلار

یانگ هویان بزرگ‌ترین سهام‌دار هولدینگ کانتری گاردِن (Country Garden) و بیست‌وچهارمین فرد ثروتمند چین است او همچنین جوان‌ترین و نیز ثروتمندترین بانوی میلیاردر آسیاست پدرش یانگ گوکیانگ (Yang Guoqiang) شرکت کانتری گاردِن را در سال ۱۹۹۷ تأسیس کرد و ۷۰ درصد سهام آن را پیش از نخستین عرضه‌ی عمومی سهام شرکت در سال ۲۰۰۷ به دخترش واگذار کرد.

۶. لارن پاوِل جابز (Laurene Powell Jobs)

ارزش خالص دارایی‌ها: ۲۱/۳ میلیارد دلار

لارن پاول جابز، همسر استیو جابز، تاجر آمریکایی و مدیر اجرایی و مؤسس سازمان غیرانتفاعی اِمِرسون کالِکتیو (Emerson Collective) است که از سیاست‌های مربوط به اصلاح قوانین تحصیل و مهاجرت و همچنین عدالت اجتماعی و حفاظت محیط‌زیست حمایت می‌کند.

۷. اَبیگِیل جانسون (Abigail Johnson)

ارزش خالص دارایی‌ها: ۱۸/۲ میلیارد دلار

اَبیگِیل جانسون تاجر آمریکایی و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری فیدِلیتی (Fidelity Investments) است. او همچنین رئیس هیئت‌مدیره‌ی فیدِلیتی اینتِرنَشنال (Fidelity International) است. شرکت فیدِلتی را اِدوارد سی. جانسون دوم (Edward C. Johnson II)، پدربزرگ اَبیگِیل، تأسیس کرد .

۸. جینا راینهارت (Gina Rinehart)

ارزش خالص دارایی‌ها: ۱۷/۲ میلیارد دلار

جینا راینهارت، متولد شهر پِرت در استرالیای غربی، رئیس هیئت‌مدیره‌ی شرکت هَنکاک پراسپِکتینگ (Hancock Prospecting) است. این شرکت موفق استرالیایی در حوزه‌ی معدن و کشاورزی فعالیت می‌کند جینا پس از درگذشت پدرش صاحب بیشترین سهم از سهام این شرکت شد.

۹. آیریس فونتبونا (Iris Fontbona)

ثروتمند ترین زنان در سال 2018

ارزش خالص دارایی‌ها: ۱۶/۶ میلیارد دلار

آیریس فونتبونا به‌تازگی پس از رساندن ارزش خالص دارایی‌هایش به بالای ۱۶ میلیارد دلار در فهرست امسال ثروتمندترین زنان جهان وارد شده است او همسر مرحوم آندرونیکو لوکسیک (Andrónico Luksic)، تاجر ثروتمند اهل شیلی، بوده است.

۱۰. شارلِن دِ کاروالهو‌-‌هاینِکِن (Charlene de Carvalho-Heineken)

ارزش خالص دارایی‌ها: ۱۵٫۹ میلیارد دلار

شارلِن دِ کاروالهو‌-‌هاینِکِن تاجر هلندی‌-‌انگلیسی و صاحب ۲۵ درصد از سهام شرکت آبجوسازی هاینِکِن اینتِرنَشنال (Heineken International) است که به‌عنوان سومین شرکت بزرگ آبجوسازی در جهان شناخته می‌شود شارلِن مدیر اجرایی این شرکت است به او پس از درگذشت پدرش در سال ۲۰۰۲ حدود ۳ میلیارد دلار ارث رسید و به‌این‌ترتیب در فهرست ثروتمندترین زنان جهان قرار گرفت.

به پایان لیست ثروتمند ترین زنان در سال 2018 رسیدیم. امیدوارم لذت برده باشید.