هودی ،سویشرت ۲ مدل لباس گرم مناسب بهار، پاییز و زمستان هستند. که طی چندین سال گذشته در صنعت مد و فشن، در طرح و رنگ‌های متفاوت، مورد توجه بسیاری از خانم‌ها و آقایان در تمام سنین قرار گرفته است. با این حال ممکن است خیلی ها تفاوت این لباس ها را ندانند. در اکثر مواقع این لباس ها را به اشتباه نام ببرند. این امر در مورد خرید اینترنتی بیشتر شما را سردرگم می کند. در این مطلب سعی داریم تفاوت هودی با دورس را برایتان توضیح دهیم.

سویشرت چیست؟

تفاوت هودی با دورس
تفاوت هودی با دورس

اغلب ما وقتی صحبت از سویشرت می شود یاد سرما می افتیم. این کلمه هم مانند بسیاری از لغات دیگر که از زبان بیگانه وارد زبان ما شده است در طول زمان از مفهوم اصلی خود دور شده و معنای رایج و کلی تری به خود گرفته است. ریشه یابی این کلمه از حوصله این بحث خارج است. اما بطور کلی به لباس گرمی گفته می شود که پارچه ی آن بر پایه ی نخ و کتان می باشد. در ضمن دارای ضخامت کافی برای گرم نگه داشتن بدن است و عرق را به خود جذب می کند. همچنین ضمن گرم بودن تهویه مناسبی دارند.

تفاوت هودی با دورس
تفاوت هودی با دورس

هودی شباهت بسیاری به سویشرت و ژاکت دارد، با این تفاوت که شامل کلاه است. معمولا جنس هودی از نخ و پنبه می‌باشد و داخل بعضی از مدل‌های هودی شامل پشم است. با این حال تنوع هودی روز به روز بیشتر می‌شود و در جنس‌های متفاوتی تولید و عرضه می‌شود.

هودی به صورت جلو بسته، زیپ‌دار یا دکمه‌دار در بازار به فروش می‌رسد. ویژگی اصلی هودی، کلاه است که آن را از گروه لباس‌های پاییزه دیگر جدا می‌کند. این مدل لباس پاییزه و بهاره در میان خانم‌ها و آقایان، به‌خصوص نوجوانان طرفداران بسیاری دارد. که معمولا افرادی که به لباس اسپرت و ورزشی علاقه دارند یا سبک خاصی از استایل، مانند استایل رپ را دنبال می‌کنند، به هودی توجه ویژه‌ای دارند.

دورس چیست؟

تفاوت هودی با دورس
تفاوت هودی با دورس

پارچه‌ی نخی است که با الیاف پنبه بافته می‌شود و نسبت به دیگر پارچه‌های نخی ضخیم‌تر و مقاوم‌تر بوده و دارای انواع دو نخ و سه نخ است که از آن برای دوخت البسه‌ی گرم کن ورزشی استفاده می‌کنند. این پارچه ضخیم تر بافته شده با ماشین های گردباف است که پشت پارچه به صورت تارهای نخ و روی آن دارای تراکم و ضخیم است و معمولا نخ های نگهدارنده پشت از پنبه و روی آن با هر نخی قابل بافت است.

این پارچه ها کاربرد پاییزه و زمستانی دارند. لباس هایی که با پارچه دورس دوخته می شود بیشتر برای پاییز و زمستان مورد استفاده می باشد و بسیار با کیفیت بوده و مقاومت بالایی دارد. درواقع دورس جز پارچه های گرم است که بیشتر برای پوشاک زمستانی و پاییزی استفاده می شود. ولی بعضی به اشتباه سویشرت ،هودی یا ژاکت را دورس می نامند.


مطالب پیشنهادی:

اکسسوری های متناسب با طرز لباس پوشیدن

نکات مهم برای انتخاب و پرو لباس عروس

با هر رنگ لباس چه کفشی بپوشیم؟

اصول ست کردن رنگ لباس

رنگ سال 2021 چیست