در صورت خراب شدن شارژر گوشی بنابر دلایل مختلف، حتما باید اقدام به خرید شارژر کنیم که در این گزارش ازفان شما را با تفاوت شارژر اصلی و تقلبی آشنا خواهیم کرد.

1- لوگو شرکت سازنده بر روی شارژر

تفاوت شارژر اصلی و تقلبی
تفاوت شارژر اصلی و تقلبی

اولین چیزی که می تواند فورا نظر شما را به خود جلب کند، لوگو شرکت سازنده است که در این گزارش ما تصمیم گرفتیم تا از شارژر سامسونگ استفاده کنیم. از این رو برای تشخیص شارژر تقلبی سامسونگ باید کمی عمیق تر لوگوی روی شارژر را مشاهده کنید. این لوگو باید به بهترین شیوه ممکن بر روی شارژر پرینت شده باشد که حتی ذره ای جوهر در اطراف آن وجود نداشته باشد.

2- نوشته های روی شارژر

اینک نوبت به بررسی تمام اطلاعات و نوشته های بر روی شارژر رسیده است. خب همان گونه که مشاهده می کنید، شارژر سمت راست تصویر با جوهر بیشتر و با وضوح بهتری چاپ شده است. همچنین شما می توانید با بررسی نوشته های روی شارژر تفاوت شارژر اصلی و تقلبی را به راحتی متوجه شوید.

تفاوت شارژر اصلی و تقلبی
تفاوت شارژر اصلی و تقلبی

3- درزهای شارژر

درپوش بالایی شارژر که دارای لوگو سامسونگ است، باید به گونه ای برش داده شود که هیچ اثر دندانه ای روی آن وجود ندارد که در تصویر ذیل کاملا واضح است. تمام درپوش بالایی باید بصورت یک دست و یکنواخت در جای خود قرار بگیرد که در تصویر می توانید نمونه یک شارژر تقلبی را مشاهده کنید.

4- شارژر اصلی سامسونگ ساخت کجاست؟

کشور سازنده شارژرهای سامسونگ کشور چین می باشد و این شارژرها با خروجی های مختلف طراحی و ساخته می شوند. بنابراین باید در حین خرید شارژر باید میزان ولتاژ خروجی را ببینید و بر اساس گوشی خود خریداری کنید تا باتری آسیب نبیند. از این رو اگر گوشی شما Fast Charge باشد، وقتی شارژر تقلبی را به آن متصل می کنید، در اصل به باتری گوشی آسیب میرسانید!

5- محل قرار گیری پورت USB شارژر

تفاوت شارژر اصلی و تقلبی
تفاوت شارژر اصلی و تقلبی

همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید، برای شارژرهای این مدلی سامسونگ محل قرار گیری صحیح و درست پورت USB در بالای نوشته و اطلاعات شارژر باید باشد و در غیر اینصورت شارژر تقلبی می باشد.


مطالب پیشنهادی:

صحبت کردن در فضای مجازی

جدیدترین مدل دوربین‌ فوجی فیلم 100 معرفی شد

امکانات اینستاگرام در زمان شیوع ویروس کرونا

رونمایی از آیفون 12

صحبت کردن در فضای مجازی