ترانسفر به باسن یا تزریق چربی به باسن یکی از جذاب ترین روش های جراحی پلاستیک است که از آن طریق چربی از قسمتی از بدن، معمولاً از شکم و پهلو برداشته شده و سپس به باسن تزریق می شود. افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند معمولاً از نتیجه راضی هستند زیرا از چربی هایی که بصورت ناخواسته در قسمتی از بدن هستند کاسته شده و در قسمت دلخواه بصورت کاملاً طبیعی افزایش می یابد.

تزریق چربی به باسن و کناره های تو رفته ران

اکثر خانم ها از گودافتادگی کناره باسن به سمت ران ها ناراضی هستند.باسن افراد در سنین میانسالی و بعضا در جوان ها نسبتا صاف شده و از برجستگی قسمت بالای آن به مرور زمان کاسته می شود و در عین حال ، افزایش چربی ناحیه پهلوها و بالای باسن (اصطلاحا کپل) موجب تشدید حالت صاف و تخت باسن می شود.با برداشتن چربی این نواحی همراه با ساکشن ظریف پهلوها و ناحیه زیر کتف ، باسن وضعیت بهتری پیدا می کند و تزریق در قسمت فوقانی باسن نتیجه کار را بسیار رضایت بخش می کند.

میزان برجستگی باسن

میزان حجم دهی باسن و برجسته سازی آن بر اساس میزان چربی ساکشن شده است .در مواردی تا میزان 350 سی سی در هر سمت باسن و بغل ران آمار تزریقی داشته ام ولی به طور متوسط میزان تزریق 200 الی 250 سی سی می باشد .

ماندگاری چربی در باسن

میزان ماندگاری ترانسفر چربی به باسن بسیار خوب و رضایت بخش است .فرم بسیار طبیعی و یکدست آن از دیگر مزایای ترانسفر چربی به باسن است . نتایج فرم دهی باسن و کناره های ران با انجام ترانسفر چربی به باسن بسیار بهتر از پروتز باسن گزارش شده است .

تزریق چربی به باسن

یکی از بهترین جنبه های ترانسفر چربی به باسن، این است که لیفت از طریق بافت بدنی خود شخص انجام میشود. درواقع هیچ ایمپلنت مصنوعی و یا بافت خارجی وارد بدن فرد نمیشود. جراح به دقت سلول های چربی را در محیط آزمایشگاهی کشت میدهد .و از همان چربی برای ترانسفر چربی به باسن استفاده میکند.
ابتدا چربی را به دقت از طریق یک لوله ی بسیار باریک و کوچک از شکم، پهلو یا ران ها خارج میکنند، سپس طی یک پروسه ی خالص سازی، سلول های چربی را از بافت های اضافی اطراف آن جدا میکنند، و در نهایت چربی های خالص با روش های بسیار دقیق به باسن تزریق میشود.

مزایای تزریق چربی به باسن

• با توجه به اینکه بافت تزریق شده، چربی بدنِ خود شخص میباشد، بافت جدید باسن بسیار نرم خواهد بود.
• نتایج دائمی خواهد بود.
• از آنجایی که در ترانسفر چربی به باسن هیچ ایمپلنت مصنوعی وارد بدن نشده است، بنابراین هیچ مراقبت خاص و دائمی هم نیاز نخواهد بود.
• برای ترانسفر چربی به باسن، صرفاً سوراخ های بسیار کوچکی در حدود یک چهارم اینچ ایجاد میشود، در نتیجه زخم ها بسیار کوچک اند و سریع بهبود میابند.
• از آنجایی که برای ترانسفر چربی به باسن، چربی های شکمی خارج میشوند، در نتیجه شکم صاف تر و کمر باریکتر میشود و این خود به داشتن قوس هایی زیبا کمک میکند.

عوارض تزریق چربی به باسن

همانطور که گفته شد، اگر این جراحی پیچیده توسط فردی با مهارت بالا انجام نشود، خطرات زیادی به همراه دارد. به عنوان مثال، مکان و مقداری که پزشک برای تزریق انتخاب می‌کند، از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در نتیجه هستند. در صورتی که چربی بیش از اندازه به یک مکان نامناسب تزریق شود، علاوه بر ظاهر بد، احتمال آمبولی در قلب و ریه وجود دارد.


مطالب پیشنهادی :

کاربرد های جالب از بالم لب

تزریق ژل لب

با هر رنگ لباس چه کفشی بپوشیم؟