ترفند پخت گوشت گوساله

ترفند های برای پخت گوشت گوساله: گوشت گوساله نسبت به گوشت گوسفند بافت سفت تر و هضم مشکل تری دارد به همین دلیل لازم است برخی نکات درباره نگهداری و طبخ آن رعایت شود تا طعم لذیذی داشته باشد:گوشت گوساله را می توان در بسته بندی اولیه به مدت دو تا سه روز در یخچال با درجه صفر تا 4 درجه نگهداری کرد به گزارش فان ،کاغذ آلومینیومی و ظروف بدون منفذ انتخاب خوبی نیست چون باعث تیره شدن گوشت می شود پس از شستن و تکه کردن گوشت، زمان نگهداری به 24 ساعت کاهش می یابد.گوشت گوساله را می توان درون کیسه فریزر تا 9 ماه منجمد نگه داشت.

ترفند هایی برای پخت گوشت گوساله

برای انجماد زدایی سریع، گوشت را در مخلوطی از آب نمک ( نصف فنجان نمک در ۲ لیتر آب) درون یخچال بگذارید پس از بازشدن گوشت، آب نمک را بیرون بریزید و البته در افزودن نمک به غذا کمی دقت کنید زمانی که قصد پخت گوشت گوساله برای خورش یا خوراک را دارید، ابتدا کمی آن را حرارت دهید تا لایه نازکی روی گوشت شکل بگیرد و تمام عصاره گوشت داخل آن حفظ شود. سپس بگذارید گوشت با حرارت کم بپزد هنگام کبابی کردن درون فر، حتما تکه های گوشت را درون کاغذ آلومینیومی بپیچید این کار به نرمی و طعم بهتر گوشت کمک می کند افزودن چند قطره آب لیمو پیش از پخت، به حفظ رنگ روشن گوشت کمک می کند اگر عجله دارید یا گوشت سفت تر از حد معمول به نظر می رسد، از جوش شیرین کمک بگیرید.

طرز تهیه طبخ گوشت گوساله

ترفند های برای پخت گوشت گوساله: برای این منظور، تکه های گوشت را به جوش شیرین آغشته کنید و اجازه دهید دست کم 30 دقیقه درون یخچال بماند سپس روی گوشت آب بریزید تا جوش شیرین باقی نماند. گوشت را با دستمال جاذب، خشک کنید و به هر روشی که دوست دارید بپزید و از نرمی آن لذت ببرید پاپریکا، جوزهندی، زعفران، زیره، فلفل، مرزنجوش، آویشن، رزماری، برگ بو و ترخون جزو بهترین چاشنی ها و طعم دهنده های گوشت گوساله هستند.


مطالب پیشنهادی :

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

7 نوع مواد غذایی انرژی زا