ترسناک ترین اتاق فرار های جهان : برای بعضی از افراد و سلیقه‌ها تفریح و آرامش از طریق ریلکس کردن و آرامش محیطی بدست می‌آید. و برای بعضی دیگر نیز رو به رو شدن و حل یک چالش، معما و یا تجربه هیجانی تمام عیار می‌تواند خستگی را از تنشان بیرون کند. اگر شما از دسته دوم افراد هستید و به چالش، حل معما و تجربه هیجانی واقعی علاقه دارید، این مطلب دقیقا برای شما طراحی شده .

اتاق فرار اَرّه

این اسکیپ روم یا اتاق فرار بر اساس مجموعه فیلم‌های معروف اره نوشته شده است. اگر یکی از فیلم‌های اره را دیده باشید، متوجه خواهید شد که ترس و هیجان در این اتاق فرار موضوعی عادی محسوب می‌شود. در این بازی شما در خانه‌ای متروکه و قدیمی با قاتلی سریالی رو به رو می‌شوید و این قاتل سریالی قصد دارد که شما را از طریق تزریق سم به قتل برساند. پس حتما حواستان را جمع کنید که وقت زیادی برای فرار از دست این قاتل سریالی ندارید. او قصد دارد دست و پای شما را ببندد و سپس سم مورد نظر را تزریق کنید. نهایتا 60 دقیقه فرصت اگر این قاتل سم را به شما تزریق کرد، با دست و پای بسته، سم را از هر طریق خنثی کنید و جان خود را نجات دهید.

اتاق فرار اَرّه
اتاق فرار اَرّه

داستان بازداشتگاه

ترسناک ترین اتاق فرار های جهان  : در این اتاق فرار داستان از این قرار است که شما به درون یک بازداشتگاه می‌روید و در آنجا با چند متهم تازه بازداشت شده روبرو می‌شوید. یک ساعت بعد قرار است ون‌های پلیس زندانی‌ها را به زندان مرکزی منتقل کنند و مجازات اعدام را اجرا کنند. بله این متهم‌ها شما و دوستانتان هستید. پس یک ساعت فرصت دارید که با استفاده از سرنخ‌هایی که در سلول بازداشتگاه وجود دارد، قفل سلول را باز کنید. و از این بازداشتگاه جهنمی فرار کنید. این سر نخ‌ها کجای سلول ممکن است وجود داشته باشند، از زیر تخت شروع کنید.

اتاق فرار مجموعه کوروش

 شما و گروهتان به عنوان سارقینی حرفه‌ای و سابقه دار وارد یکی از معتبرترین بانک‌های ارزی خاورمیانه می‌شوید. این بانک موجودی ۱۵ شمش طلا، ۱۰۰۰ دلار و ۷۰۰۰ یورو را در اختیار دارد. شما و گروهتان فقط ۶۰ دقیقه فرصت دارید موجودی پنهان بانک را پیدا کنید و آن را سرقت کنید. در هنگام ورود شما اشتباهی مرتکب می‌شوید و نتیجه آن روشن شدن آژیر بانک است. شما از لحظه ورودتان تنها پانزده دقیقه فرصت دارید. که آژیر خطر را قطع کنید و به سرقت خود ادامه دهید. در غیر این صورت پلیس وارد بازی می شود و شما و گروهتان را دستگیر می‌کند، ولی در صورت خاموش کردن آژیر، تا سر رسیدن پلیس شما چهل و پنج دقیقه بیشتر فرصت خواهید داشت.

اتاق فرار
اتاق فرار

 

کلبه مرگ

خب قرار است این دفعه سفری متفاوت را تجربه کنید و با توجه به نزدیکی به فصل بهار کلبه‌‌های جنگلی بهترین گزینه هستند. پس از یافتن کلبه‌های جنگلی و انتخاب یکی از آن‌ها سفر خود را شروع می‌کنید. ولی چرا درمورد سابقه شهر و داستان‌های ترسناک آن و همچنین تجربه سایر افراد هیچ تحقیقی نکردید؟! خب کار از کار گذشته است، و شما الان به کلبه رسیده‌اید!

پس از رسیدن به کلبه و بعد از باز کردن درب با پیرمرد و پیرزنی مهربان مواجه می‌شوید. و خیالتان راحت می‌شود که امنیت لازم برقرار است. بعد از کمی استراحت و تاریک شدن هوا تصمیم می‌گیرید از دستپخت صاحبخانه بچشید. بعد از خوردن چند قاشق متوجه می‌شوید که طعم غذا کمی متفاوت است. فرصت سوال کردن از صاحبخانه را پیدا نمی‌کنید. و آخرین تصویری که یادتان می آید لبخند پیرمرد و پیر زن جلوی چشمانتان است. ‎وقتی به هوش آمدید با دست و پای بسته خودتان و دوستانتان مواجه می‌شوید. و نمی‌دانید چرا زندانی شده اید. ولی این را می‌دانید که فقط 60 دقیقه برای فرار از این کلبه مرگ فرصت دارید. پس معطل نکنید، اگر فکر می‌کنید که می‌توانید از این کلبه فرار کنید، دست به کار شوید.

اتاق فرار قرنطینه

این بازی با سایر بازی‌های اتاق فرار کمی متفاوت است. به یاد داشته باشید که تنها راه موفقیت این اتاق فرار همکاری گروهی و تبادل اطلاعات با بهترین کیفیت و کم نقص ترین حالت ممکن است. اگر این اصل را فراموش کنید و یا به خوبی آن را رعایت نکنید، مطمئن باشید که محال است که بتوانید معمای داستان را حل کنید. و با موفقیت خروج و فرار از اتاق را انجام دهید. نکته جالب این بازی این است که هیچ گونه تم، سناریو و یا حتی دکور خاصی در آن وجود ندارد. البته از نظر ریتم معمایی می‌تواند بسیار خاطره انگیز باشد و هر دوست دار معمایی را به چالش بکشد. پس در این اتاق فرار مانند سایر اتاق‌های فرار انتظار دکور خاص یا سناریویی از پیش تعیین شده را نداشته باشید. و خود را به اتاق فرار قرنطینه بسپارید.


مطالب پیشنهادی : 

عواقب ترک نماز چیست؟

سر سختی ذهن برای موفقیت !

آشنایی با هنر نقاشی