تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک

تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: از امروز به افراد فاقد ماسک در شهر تهران تذکر شفاهی داده ‌می‌شود. بعد از آن برخورد سلبی و لازم (جریمه افرادی که ضوابط و پروتکل ها را رعایت نمی‌کنند) اعمال خواهد شد.
سردار حسین رحیمی در جلسه‌ای که با حضور دکتر رئیسی معاون وزیر بهداشت و دکتر زالی؛ رئیس ستاد مقابله با کرونا تهران برگزار شد. اظهار کرد: به دنبال مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اینکه از تمام توان سازمانها و دستگاه‌ها باید برای رعایت پروتکل های بهداشتی زدن ماسک توسط همه شهروندان استفاده شود امروز در جلسه مذکور چگونگی هر چه بهتر اجرا شدن. مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ارتقا سلامت شهروندان بررسی شد.

تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک
تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک

رئیس پلیس تهران بزرگ افزود:

نیروی انتظامی همانطور که در کنار مدافعان سلامت و همراه و همگام این عزیزان بوده امروز هم با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا درباره لزوم تشدید نظارت بر پروتکل ها که در تهران قرار است به اجرا گذاشته شود .با تمام توان و بسیج امکانات در سطح پلیس های تخصصی پای کار خواهد آمد . در این رابطه در سطح شهر از ظرفیت پلیس های پیشگیری، کلانتری‌ها و پلیس راهنمایی و رانندگی بهره خواهیم برد.

تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک
تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک

وی با اشاره به اینکه از امروز به افراد فاقد ماسک و افرادی که ضوابط و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند .تذکر داده خواهد شدعنوان کرد: پلیس اماکن در سطح اصناف و بازارپاساژها و مال های بزرگ حضور پیدا خواهد کرد. در چند روز ابتدایی طرح. تذکر شفاهی داده خواهد شد و بعد از آن برخورد سلبی و جریمه اعمال خواهد شد.

این مقام انتظامی افزود: هیچ فردی بدون استفاده از ماسک نمی‌تواند به مترو وارد شود و همه مسافران مترو باید از ماسک استفاده کنند.

رحیمی با اشاره به اینکه پلیس در کنار ستاد ملی کرونا با تمکام امکانات پای کار آمده است و همه امکانات خود را برای سلامت مردم عزیز بسیج خواهد کرد، گفت: پلیس در کنار و همراه ستاد ملی کرونا است.. تا بتوانیم وضعیت کنونی و افزایش مبتلایان به این ویروس را سامان ببخشیم.

تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک
تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک

افزایش شیوع ویروس کرونا

دکتر رئیسی معاون وزیر بهداشت نیز با اشاره به اینکه در مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا بر تشدید نظارت بر پروتکل ها و اعمال قانون متخلفان جزو مصوبات است. بیان کرد: از ابتدای کرونا تا کنون همکاری پلیس و نیروهای مسلح عالی بوده . پلیس در این زمینه با ما همکاری فوق العاده‌ای داشته است.

وی با اشاره به اینکه در اجرای مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا لازم است از ظرفیت سایر سازمان ها و پلیس استفاده شود، عنوان کرد: لازم است نظم و برنامه منسجمی را برای نظارت بر پروتکل ها انجام دهیم؛ رعایت پروتکل ها از مطالبات مردم است که باید به آن توجه شود.

رئیسی با قدردانی از همکاری و هم‌افزایی سردار اشتری و سردار رحیمی در سطح ملی و تهران ، تصریح کرد: تصویب مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا نیازمند همکاری و هم‌افزایی پلیس است که در این زمینه پلیس هم اقدامات و همکاری های بسیار خوبی را با ستاد ملی مقابله با کرونا داشته است.

تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک
تذکر پلیس به افراد فاقد ماسک

مطالب پیشنهادی:

سلبریتی هایی که درگیر ویروس کرونا شدن

کشف واکسن ویروس کرونا

 دلیل مرگبار شدن ویروس کرونا 

غذاهای مفید برای افراد مبتلا به کرونا