اخیرا روشی در شبکه های مجازی منتشر شده است. که بدین شرح می باشد “اگر می خواهید لاغر شوید ، آب زیادی بنوشید”. در ادامه چند مورد از تاثیر نوشیدن آب بر کاهش وزن را خواهیم گفت: تمام متخصصان تغذیه بر این باورند آب می تواند به بیشترین مقدار موثر و تاثیر گذار باشد. اما یک سوال باقیست و آن هم این است که آیا آب واقعا می تواند در این مورد معجزه کند؟ خب ، در وهله اول مناسب است بگوییم که بسیاری از آزمایشات علمی ثابت کرده اند که رابطه مسقیمی بین نوشیدن آب و کاهش وزن وجود دارد. آب توانایی سیر کردن فرد را دارد. بدون آنکه میزان کالری به بدن شما اضافه شود.

1- آب ، میزان سوخت و ساز کالری را افزایش می دهد

تاثیر نوشیدن آب بر کاهش وزن
تاثیر نوشیدن آب بر کاهش وزن

اگر شما به میزان 500 میلی لیتر آب بنوشید (دو لیوان) ، بعد از ده دقیقه میزان متابولیسم و ترموژنز ناشی از نوشیدن آب به میزان 30 درصد افزایش خواهد داد. اگر شما روزانه به میزان 2 لیتر آب بنوشید ، معادل با از دست دادن 100 کیلو کالری در روز می باشد. همچنین دقت کنید که اگر آب خنک بنوشید ، بدن برای سوزاندن آن باید میزان کالری بیشتری استفاده نماید چرا که باید مقداری در گرم کردن آن کالری بسوزاند.

2- با نوشیدن آب ، میزان کالری دریافتی بدن کاهش خواهد یافت

تاثیر نوشیدن آب بر کاهش وزن
تاثیر نوشیدن آب بر کاهش وزن

با نوشیدن دو لیتر آب بطور روزانه ، آب به شما احساس سیری خواهد داد و دیگر مواد غذایی و خوراکی نخواهید خورد و این میزان ممکن است به 200 کالری در روز کاهش دهد. و اگر شما روزانه 200 کالری کسب نکند و 100 کالری بسوزاند می توانید در طول ماه می توانید به راحتی چند کیلو گرم کاهش وزن داشته باشید.

3- آب اشتها و چربی را کاهش می دهد

تاثیر نوشیدن آب بر کاهش وزن
تاثیر نوشیدن آب بر کاهش وزن

برای اثبات این، دانشمندان 50 زن با وزن زیاد را انتخاب کردند. و پیشنهاد کردند که 500 میلی لیتر (2 فنجان) آب ، 3 بار در روز بنوشند. نیم ساعت قبل از صبحانه ، نهار و شام در 8 هفته اثرات این مطالعه ظاهر شدند. و محققان دریافتند که می توانند با کاهش وزن چشمگیری حدود 1.5 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشند. واقعیت این است که آب واقعا به کاهش وزن کمک می کند و کاملا به شما توصیه می شود و باید برای نوشیدن آن یک برنامه ریزی داشته باشید. حدود نوشیدن آب برای آقایان 3.7 لیتر و برای خانم ها 2.7 لیتر می باشد. همچنین به غیر از آب می توانید از میوه ها و سوپ استفاده نمایید.

تاثیر نوشیدن آب بر کاهش وزن
تاثیر نوشیدن آب بر کاهش وزن

مطالب پیشنهادی:

چربی سوزی با نوشیدن آب

ورزش در آب

آب کردن غبغب با 5 ورزش ساده