بیوگرافی scarlett johansson را در بخش سلبریتی ها از سایت فان خواهید خواند.

او بعد از دیدن فیلم بربادرفته تصمیم گرفت از آنجا که خودش همنام شخصیت ملانی همیلتون بود نام دخترش را نیز تحت تاثیر اسکارلت اوهارا، اسکارلت بگذارد. اسکارلت در کنار مادرش با سینما آشنا شد و در همان کودکی، در حالی که فقط سه سال داشت رویای بازیگر شدن را در ذهنش پروراند. او در ادامه در کنار آدرین برای حضور در تبلیغات تلوزیونی تست داد که بر خلاف برادرش پذیرفته نشد. به گفته‌ی خودش در ۸ سالگی، بعد از دیدن فیلم سکوت بره‌ها (The Silence of the Lambs) بود که احساس کرد حسش به بازیگری به تکامل رسیده و رویاهایش شکل جدی‌تری به خود گرفته‌اند.

در زندگیم این شانس را داشتم که هر کاری را که باب میلم بوده انجام دهم و پدر و مادرم نیز همیشه نسبت به من دید روشنفکرانه‌ای داشتند. من از بچگی عاشق فیلم، موسیقی و رقص بودم و خوشحالم که امروز رویاهایم رنگ حقیقت به خود گرفته‌اند. این را می‌دانم که خیلی‌ها در تمام طول زندگیشان هرگز چنین فرصتی را بدست نیاورده‌اند.

در سال ۱۹۹۸ جوهانسون این شانس را پیدا می‌کند که به عنوان یکی از نقش‌های اصلی فیلم نجواگر اسب‌ها (The Horse Whisperer) به کارگردانی رابرت ردفورد افسانه‌ای، در کنار بازیگران بزرگی همچون کریستین اسکات توماس، دایان ویست، سام نیل و خود ردفورد قرار بگیرد. او در این فیلم، نقش دختر نوجوانی به نام گریس را بازی می‌کند که در هنگام سوارکاری دچار حادثه شده و در ادامه با توجه به جراحاتی که برداشته و همینطور مشکلات اسبش، وضعیت دشواری را تجربه می‌کند. با وجود اینکه بیشتر داستان روی رابطه‌ی دو شخصیت بزرگسال خود تمرکز دارد ولی اسکارلت در طول کار هیچگاه در برابر ستارگان بزرگ فیلم عقب نمی‌نشیند.

جوهانسون در سال ۲۰۰۳ به دانشگاه نیویورک رفت و در آنجا بیش از گذشته به مطالعه‌ی سینما پرداخت. در همان سال در سه نقطه‌ی متفاوت از جهان در سه فیلم نقش آفرینی کرد. نمره ی کامل (The Perfect Score) در ونکوور کانادا ، گمشده در ترجمه (Lost in Translation) در توکیو ژاپن و دختری با گوشواره ‌ی مروارید (Girl with a Pearl Earring) در لوکزامبورگ اسکارلت در گمشده در ترجمه (Lost in Translation) به کارگردانی سوفیا کوپولا، نقش زن متاهل جوانی را بازی می‌کند که در شهر توکیو وارد رابطه‌ای با یک مرد پا به سن گذاشته با بازی خیره کننده‌ی بیل موری می‌شود. تم اصلی فیلم، مثل تعدادی دیگر از آثار کوپولا شهرت و تنهایی است.

بیوگرافی scarlett johansson

اسکارلت در سال ۲۰۰۴ در فیلم‌های متعددی بازی کرد که در این میان، موفق‌ترین نقش آفرینی وی به فیلم مستقل ترانه‌ای عاشقانه برای بابی لانگ (A Love Song for Bobby Long) برمی‌گردد. که سومین نامزدی گلدن گلوب را برای او به ارمغان آورد. یک سال بعد اسکارلت با بازی در درام غافلگیر کننده‌ی امتیاز نهایی (Match Point) به کارگردانی وودی آلن همکاریش را با این هنرمند کهنه کار آغاز کرد. ترکیبی که در دو فیلم دیگر آلن یعنی اسکوپ (Scoop) و ویکی کریستینا بارسلونا (Vicky Cristina Barcelona) نیز ادامه پیدا کرد. اسکارلت در آثار آلن بیش از فیلم های دیگرش زیبا به نظر می رسید و همین نکته، خود آلن را نیز به تحسین وا داشت. در نهایت جوهانسون به واسطه ی بازی در امتیاز نهایی (Match Point) دوباره نامزد جایزه‌ی گلدن گلوب شد.

وودی آلن، اسکارلت جوهانسون و هیو جکمن در نمایی از فیلم Scoop

اسکارلت در همین مقطع با چند کارگردان مشهوردیگر نیز همکاری داشت. با مایکل بی در فیلم پرخرج جزیره (The Island) که در آن جایگزین جسیکا آلبا شد. نتیجه‌ی کار نیز چیزی در حد و اندازه‌های یک شکست بود. با برایان دی پالما در فیلم نوآرگونه‌ی کوکب سیاه (The Black Dahlia) که این اثر نیز فاصله‌ی زیادی با آثار درخشان سال‌های دور دی پالما داشت. در نهایت با کریستوفر نولان در فیلم خلاقانه‌ی پرستیژ (The Prestige)  که بر خلاف دو فیلم دیگر مورد ستایش منتقدان قرار گرفت.

بیوگرافی scarlett johansson

اسکارلت در ژوئن ۲۰۰۷ اولین آلبوم موسیقیش را با نام Anywhere I Lay My Head ضبط کرد. که شامل بازخوانی تعدادی از آهنگ‌های تام ویتس و یک آهنگ اوریجینال بود.


مطالب پیشنهادی:

بیوگرافی leonardo dicaprio

بیوگرافی daniel craig

بیوگرافی brad pitt