بیوگرافی نازنین بیاتی بازیگر توامند کشورمان که در سریال خانگی گلشیفته خوش درخشیده متولد 15 دی 1368 در تهران، است. او فارغ التحصیل رشته تئاتر با گرایش طراحی صحنه از دانشگاه آزاد است. علاوه بر بازیگری، مدتی طراح لباس و صداپیشه نیز بود و در عرصه موسیقی نیز وارد شده است.

مادر نازنین بیاتی اهل قم و پدرش اهل تفرش است.  دارای دو خواهر به نام های ندا و نغمه میباشد.

از علاقه تا ورود به بازیگری

این بانوی هنرمند در کنار کار طراحی که رشته اصلی او بود به بازیگری نیز پرداخته است. بنابراین نا آشنا به بازیگری نبوده است. اماعلاقه اش به بازیگری از ترم چهار دانشگاه با درس مبانی شروع شد و از طریق یکی از دوستانش برای تست فیلم به دفتر آقای شهبازی کارگردان رفت و بدون کلاس بازیگر شد.

نازنین بیاتی در سال 91 با فیلم دربند به کارگردانی پرویز شهبازی وارد بازیگری شد. در این فیلم نامزد سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شد. در رای گیری از نویسندگان و منتقدان بهترین بازیگر جشنواره سی و یکم فجر انتخاب شد.

طراح لباس

 نازنین بیاتی در سال 91 طراح دکور، طراح لباس و صداپیشه شخصیت رویا و پیشگو در سریال عروسکی شکرستان بود.

ماجرای خبر فوت اشتباه

امسال در حین پخش مجموعه گلشیفته ، و درگذشت سورنا غضنفری بازیگر این مجموعه ، وقتی صفحه رسمی سریال گلشیفته برای اطلاع رسانی از خبر فوت این بازیگر عکسی سه نفره را منتشر میکند بسیاری از خبرگزاری ها عکسی ناواضح از نازنین بیاتی را به اشتباه به جای عکس سورنا غضنفری درج کردند.

علاقه به خسرو شکیبایی

نازنین بیاتی علاقه زیادی به بازی خسرو شکیبایی دارد و زمانی که راهنمایی بوده یکبار استاد شکیبایی را سر صحنه فیلمبرداری دیده واز همان زمان آرزو بازی با ایشان را داشته است .همچنین بازی با مرحوم شکیبایی را یکی از حسرت های زندگی اش می داند.


مطالب پیشنهادی:

بیوگرافی سارا بهرامی

بیوگرافی هدی زین العابدین

بیوگرافی پانته‌آ پناهی‌ها

بیوگرافی بهنوش طباطبایی

بیوگرافی ویشکا آسایش