بیشتر افراد به دنبال بازی های سرگرم کننده و سالم برای دوران فراغت و یا دورهمی های خود هستند. لیزر تگ از بازی های سالم و بسیار هیجان انگیز است که طرفداران بسیاری دارد. بازی لیزر تگ چیست؟

معرفی بازی لیزر تگ

لیزر تک شباهت بسیار زیادی به بازی پینت بال دارد. از تفاوت های اصلی لیزر تک با سایر ورزش ها این است که، لیزر تگ یک بازی ایمن و بدون خطر است، در این بازی تنها از تیرهایی که هیچگونه آسیبی وارد نمی کنند استفاده می شود در نتیجه فرد نیاز به استفاده از تجهیزات ایمن نمی باشد. اسلحه های لیزی این قابلیت را دارند که خیلی دورتر از اسلحه پینت بال شلیک شوند، حتی در نور روز تا 650 پا دورترهم شلیک می شود.

همین قابلیت سبب می شود که دامنه برای این بازی محدویت نداشته باشد و یک بازی ایده آل برای خارج از خانه و یا داخل خانه باشد. هر اسلحه دارای سنسور است که به بازیکن این امکان را می دهد تا به اسلحه و یا پیشانی طرف مقابل شلیک کند. در این بازی نیاز به استفاده از جلیغه های سنگین نمی باشد بلکه اسلحه هایی هم که استفاده می شوند وزنی بسیار سبک دارند تا کار را راحت تر کنند.

آیا لیزر تگ محدودیت دارد؟

افراد در سنین مختلف میتوانند از این بازی استفاده کنند، لیزر Tag یک بازی کاملا انعطاف پذیر است که برای تمام سنین پیشنهاد می شود.

توضیحات تفنگ

 لیزر تگ
لیزر تگ

به بازیکنان نشان دهید که چگونه Sunband را بپوشند و یا آن را محکم و یا سست کنند. توضیح دهید که چرا Sunband هنگام ضربه زدن به بازیکن دیگری روشن می شود.
نحوه بارگیری مجدد را به بازیکنان نشان دهید. بین S-7 وEclipse کمی متفاوت است. صدایی که اسلحه هنگام بارگیری مجدد از آن ایجاد می کند را توضیح دهید.
صفحه نمایش Health and Ammo را روی اسلحه به بازیکنان نشان دهید و صدایی را که در اثر ضربه به شما می رسد ، توضیح دهید.
توضیح دهید صدا با شروع بازی اسلحه ایجاد می شود.

قوانین بازی لیزر تگ

سعی کنید از یکدیگر به فاصله ی 5 فوت قرار نگیرید. اگر این فاصله بیشتر شود، بازی را از سر بگیرید.
اگر کسی در طول بازی صدمه ببیند، همه باید متوقف شوند و به آن شخص کمک کنند.البته این مورد بسیار نادر است.

قوانین عمومی

 لیزر تگ
لیزر تگ

مرزهای منطقه بازی را ترک نکنید.
Sunband خود را زیر هر کلاه و لباس قرار ندهید. همچنین سنسور اسلحه خود را با دست مخفی نکنید.
هنگامی که از بازی خارج شدید به سایر بازیکنان اعلام کنید .در صورت لزوم ، فریاد بزنید “من بیرون هستم!” تا سایر بازیکنان بدانند که شما بیرون هستید.
وقتی از بازی بیرون رفتید، اطلاعاتی در مورد بازیکنان دشمن به تیم خود ندهید.

نحوه کمک به بازیکنان برای توسعه کار تیمی

به همه بازیکنان یک تیم کمک کنید تا هدف از نحوه بازی خود را درک کنند. شرط برنده شدن اغلب با حالت بازی تغییر می کند.
با شرایط پیروزی متفاوت ، تاکتیک هایی که یک تیم از آن استفاده می کند، اغلب تغییر خواهد کرد.
قبل از یک دور بازی به بازیکنان زمان کافی بدهید تا بتوانند میان یکدیگر صحبت کنند. این به آنها کمک می کند تا طرحی تهیه کنند که همه بتوانند با هم موافق باشند و با هم انجام دهند.
نقشه منطقه بازی خود را در جایی قرار دهید که همه بازیکنان بتوانند آن را ببینند.
سعی کنید بازیکنان را به نقش های مختلف اختصاص دهید یا آنها را ترغیب کنید.
هنگامی که یک بازیکن شغل یا نقش خاصی دارد، می توانند هنگام بازی احساس اطمینان بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال ، در یک تیم ، معمولاً ایده خوبی است که بازیکنانی در منطقه بازی پخش شوند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ کس نمی تواند پشت تیم شما باشد. یک بازیکن را به این کار اختصاص دهید تا طرفین را تماشا کند یا بازیکنان دشمن را شناسایی کند.
سعی کنید یک بازیکن رهبر یک تیم باشد. اگر بازیکن کافی دارید ، می توانید با رهبران نیز گروه های کوچکی تشکیل دهید. این بازیکنان را ترغیب می کند که به جای بازی کردن توسط خودشان ، گوش دهند و با هم کار کنند.


مطالب پیشنهادی :

بهترین مکان ها برای برف بازی

معرفی بازی فکری مونوپولی

معرفی بهترین شهربازی های دنیا