برای روز ولنتاین کادو‌های زیادی هستند که می‌توانید آن‌ها را برای کسانی که دوستشان دارید تهیه کنید و برق خوشحالی را در چشم‌هایشان ببینید. ما برای شما 15 ایده برای کادو ولنتاین پیشنهاد داریم که در ادامه آورده‌ایم.

روز عشق ایران باستان (سپندار‌مذگان) چیست؟

حدود دو هزار سال پیش از آن که نماد ولنتاین ظهور پیدا کند، قوم آریایی‌ها روزی را به‌عنوان روز عشق یا سپندار‌مذگان نامیدند. زرتشتیان در تقویم، پنجم اسفند ماه هر‌سال جشن سپندار‌مذگان را بر‌پا می‌کنند. واژه «سپندار‌مذ» لقب ملی زمین محسوب می‌شود و به‌معنای گسترش‌دهنده، فروتن و نماد عشق است. زمین افراد را بدون توجه به زشتی و زیبایی آن‌ها نگاه می‌کند و مثل مادری با‌محبت آن‌ها را در دامان خود پروش می‌دهد. پسوند‌ «گان» نیز در لغت به‌معنی جشن است و از‌این‌رو «سپندار‌مذگان» به جشن روز زمین و عشق شناخته می‌شود.

ولنتاین چی بخریم؟

 روز ولنتاین ۹۹ در تقویم شمسی ۲۶ بهمن ماه خواهد بود. شما از همین امروز می‌توانید برای ولنتاین امسال برنامه‌ریزی کنید. تا سعی کنید عزیزانتان را با دادن حتی یک شاخه گل خوشحال کنید. تا عشق و صمیمیتی را که بینتان وجود دارد تقویت کنید. البته فروشگاه‌های شهر نیز با نزدیک شدن به ولنتاین، محصولاتی را ارائه می‌کنند که می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، آن‌ها را برای عزیزانتان تهیه کنید. گفتن جملات محبت آمیز در روز ولنتاین نیز به عمیق‌تر شدن رابطه شما کمک می‌کند.

ایده برای کادو ولنتاین:

ایده برای کادو ولنتاین

ایده برای کادو ولنتاین

ایده برای کادو ولنتاین
ایده برای کادو ولنتاین

ایده برای کادو ولنتاین

ایده برای کادو ولنتاین