انواع روش های کاشت مو و عوارض آن : هر فردی پیش از انجام کاشت مو نگاهی به روش های مختلف آن می اندازد و به دنبال عوارض و مزیت های آن ها می باشد.همچنین سوالاتی برای افراد به منظور تفاوت روش های مختلف کاشت مو پیش می آید که سبب می شود افراد را دچار سردرگمی کند و آن ها برای انتخاب دچار مشکل شوند. ما در اینجا به مزیت ها و عوارض روش های مختلف کاشت مو خواهیم پرداخت تا افراد برای انتخاب خود به نتیجه بهتر و عاقلانه ای دسترسی پیدا کنند.

روش های کاشت مو

کاشت مو موثر ترین روش برای بازگرداندن موهای از دست رفته می باشد اما این روش مانند بسیاری دیگر از روش هایی که برای زیبایی ممکن است عوارضی را با خود به همراه داشته باشد.اولین روشی که جهت کاشت مو ابداع شد ، کاشت مو به روش FUT بود که با استفاده از این روش نواری از پوست سر از یک گوش تا گوش دیگر برش داده شده.این نوار از پوست که به فبپ معروف است پس از یرداشت از سر ، گرافت های مو از آن جدا شده و پس از آن در قسمت های مورد نیاز کاشته می شود.

انواع روش های کاشت مو و عوارض آن

عوارض کاشت مو چیست؟

• از اولین عوارض کاشت مو به روش FIT و FUT می توان به تورم های پیشانی و دور چشم اشاره کرد دلیل این اتفاق به این علت است که محل های خالی سر که می بایست مو ها کاشته شوند سرمی تزریق می شود که تزریق آن باعث ایجاد تورم می شود.

• یکی دیگر از عوارضی که پس کاشت مو به روش FIT و FUT به وجود می آید ، نکروز شدن پوست سر و موهای کاشته شده است. در روش های کاشت مو FIT و FUT تقریبا از هر 10 نفر 8 نفر دچار این پدیده می شوند که بسیار ناگوار است و این اتفاق سبب عدم رشد مو در این نواحی می شود.

• عفونت از دیگر عوارض کاشت مو به روش FUT می باشد چرا که در این روش فلپ برداری صورت می گیرد و فرد متقاضی پس از کاشت مو دچار عفونت در قسمت های پشت سر خود می شود.این اتفاق چنانچه نکات بهداشتی رعایت نگردد رخ خواهد داد.

•عوارضی که کاشت مو به روش FUT دارد مشکلاتی است که پس از بیهوشی به وجود خواهد آمد. جراحی و شکافته شدن سر در این روش به علت قدیمی بودن روش نیاز به بیهوشی دارد که خود بیهوشی در بعضی افراد مشکلاتی را ایجاد می نماید.

• احساس بی حسی و همچنین احساس مور مور شدن از دیگر عوارض کاشت مو FIT است که در پشت سر و جلوی سر احساس می کنید. البته این احساس به نوع داروی بی حسی که استفاده شده نیز بستگی دارد.

انواع روش های کاشت مو و عوارض آن

کاشت مو به روش SUT چیست؟

کاشت مو به روش SUT از جدیدترین و موفق ترین روش کاشت مو می باشد که پس از روش کاشت مو FUT و کاشت مو FIT مطرح و به اجرا گذاشته شده است .کاشت مو SUT توسط مرکز تخصصی موی رنسانس در ایران نهادینه شده و به صورت انحصاری در حال انجام می باشد و می توان گفت که در حال حاضر رنسانس تنها کلینیک استاندارد و تکمیل در جهت ارائه این روش به همراه تکنسین های مجرب و قوی و متخصص ماهر و حرفه ای می باشد. از ویژگی های این روش می توان به کاشت تا 14000 تار مو در یک جلسه اشاره کرد که در صورت داشتن بانک موی مناسب با استفاده از این روش می توان این تعداد تار مو را کاشت کرد.

چه افرادی می توانند کاشت مو به روش SUT انجام دهند؟

انواع روش های کاشت مو و عوارض آن  : بطور کلی و عامیانه کلیه آقایانی که دچار طاسی سر یا همان ریزش موی ارثی شده باشند و این ریزش موی آنها طبق الگوی هفتگانه باشد می توانند کاشت مو به روش SUT انجام دهند همچنین داشتن بانک موی مناسب از شرایط اولیه کلیه روش های کاشت مو می باشد.

انواع روش های کاشت مو و عوارض آن

دستگاه کاشت مو SUT

نام دیگر کاشت مو SUT کاشت مو اتوماتیک است که البته با روش کاشت مو سیفر بسیار متفاوت می باشد چرا که هیچ ارتباطی با روش کاشت مو سیفر ندارد در این روش کاشت مو برداشت مو توسط دستگاه انجام می شود متاسفانه یکی از معایب کاشت مو FIT تراکم کم برداشت مو و همچنین یکی دیگر از نقاط ضعف آن برداشت مو توسط تکنسین بود که این برداشت غیر اصولی باعث پرت شدن و از بین رفتن موهای برداشت شده شده بود اما در روش SUT این برداشت توسط دستگاه اتوماتیک انجام می شود که تمام گرفت ها کاملا سالم برداشت شده و نگهداری می شود.


مطالب پیشنهادی : 

  1. خواص انواع دمنوش های گیاهی
  2. خطرات کاشت مژه
  3. چه وسایلی را میتوان در ماشین لباسشویی شست؟