انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها : به ‌زودی عروس می‌شوید؟ از صمیم قلب به شما تبریک می‌گوییم. عروسی و موضوعات مربوط به آن شادی‌آور و جذاب هستند. پس اگر عروسی‌تان نزدیک است یا در آینده عروس خواهید شد یا حتی اگر فقط از عروسی و عروس‌بازی خوشتان می‌آید، راهنمای انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس برایتان جالب خواهد بود. ماجرا از این قرار است که انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس، کار چندان ساده‌ای نیست. اگر از قبل، اطلاعاتی درباره این موضوع نداشته و موهایتان را رنگ نکرده باشید به کمی اطلاعات و راهنمایی حرفه‌ای در این زمینه نیاز پیدا می‌کنید. در مقاله پیش رو، راهنمایی‌های لازم برای انتخاب بهترین رنگ موی عروس آمده است.

کار انتخاب رنگ و فرایند رنگ‌کردن را زود شروع کنید.

اگر به فکر رنگ مویی هستید که آن را تابه‌حال امتحان نکرده‌اید، باید خیلی زودتر از آنکه به روزها و ماه‌های عروسی نزدیک شوید به‌سراغ آن بروید. فکر می‌کنید چقدر قبل‌تر از نزدیک‌ شدن به عروسی باید این کار را انجام بدهید؟ شش ماه تا یک سال قبل البته برای کسانی که سریع مراحل آشنایی را طی می‌کنند و به فاصلهٔ اندکی از آشنایی، برنامه سوروسات عروسی را می‌چینند، چنین چیزی عملی نخواهد بود. روی صحبتمان بیشتر با کسانی است که فرصت کافی برای برنامه‌ریزی‌های مختلف عروسی دارند. حتی اگر عروس هم نیستید اما قصد ازدواج دارید، با امتحان‌کردن رنگ مو قبل از اینکه خبری باشد، باز هم می‌توانید به رنگ موی ایدئالتان برسید. اما دلیل اینکه از شما می‌خواهیم که رنگ مویی تازه را با فاصله زمانی قابل‌توجهی تا مراسم عروسی روی موها امتحان کنید، دقیقا چیست؟ واقعیت این است که رنگ مو برای اینکه به‌درستی و زیبایی روی موها بنشیند، به زمان نیاز دارد؛ یعنی با فرایندی تدریجی روبه‌رو هستید و برای اینکه بهترین نتیجه را از رنگ‌کردن موها بگیرید باید کمی صبر داشته باشید. نرم‌ و طبیعی‌شدن موها بعد از رنگ‌کردن نیاز به زمان دارد.

انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها
انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها

به انتخاب رنگ مناسب دقت کنید

چه رنگی را برای موهایتان انتخاب می‌کنید؟ یا باید موها را روشن‌تر از چیزی کنید که در حال حاضر هست یا باید به‌سمت رنگ‌های تیره‌تر بروید. شاید هم به‌دنبال رنگی عجیب و متفاوت هستید تا کاملا تغییر کنید. چیزی که باید در انتخاب رنگ مو در نظر بگیرید این است که رنگ منتخب‌تان همیشه در عکس‌های آلبوم عروسی باقی می‌ماند و از آن گریزی نیست. مثلا اگر دوست دارید که خیلی خاص و متفاوت باشید و رنگ موهایتان را آبی انتخاب می‌کنید، باید پای این انتخاب خاص و عجیب بایستید؛ چون ممکن است سال‌های بعد نوه‌هایتان از راه برسند و حسابی به عکس‌هایتان بخندند. یعنی اگر از رنگ مویتان لذت ببرید و آن را دوست داشته باشید، در عکس‌ها همیشه خاطره خوشی برایتان باقی می‌ماند و اگر هم اشتباه کنید، این اشتباه مانند سندی ننگین در کارنامهٔ زیبایی‌تان در آلبوم‌ها ثبت می‌شود. پس بهتر است باتوجه‌به راهنمای انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس پیش بروید و اشتباهات‌تان را به صفر برسانید. بیشتر عروس‌ها طرف‌دار رنگ‌های طبیعی و نزدیک به طیف رنگی موهای خودشان هستند. برای همین است که هایلایت‌ها یا وجود فقط چند رشتهٔ رنگی لایت یا روشن در میان موها، از مدل‌های پرطرف‌دار میان عروس‌خانم‌هاست.

انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها
انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها

بالیاژ بهترین هایلایت برای عروس‌خانم‌هاست.

هایلایت‌های بالیاژ معمولا نخستین انتخاب آرایشگرهای حرفه‌ای برای موی عروس‌هاست.  بالیاژ هم نوعی هایلایت یا مِش‌کردن موهاست که تمرکز آن در رنگ‌آمیزی، معطوف به بخش‌های وسط و پایینی مو است. در واقع، ریشه‌های مو کمی تیره‌تر از بخش‌های دیگر آن می‌شوند و شما می‌توانید با رنگ‌های روشن، بدون وجود هیچ قانون خاصی، هر ناحیه‌ای از موها را رنگ کنید. رنگ‌های روشن را در رنگ‌کردن بخش‌های وسط و پایین موها به کار می‌برید و جلوه‌ای بسیار زیبا روی موهایتان ایجاد می‌شود. بالیاژ هم به موها حجم و بُعد می‌دهد و هم باعث می‌شود تا جزئیات مدل شینیون یا هر مدل دیگری که روی موها پیاده می‌شود، بیشتر به چشم بیاید؛ ضمن اینکه ظاهر موها طبیعی باقی می‌ماند و چهره عروس به‌هیچ‌عنوان دچار حالت مصنوعی نمی‌شود. مدل‌های متنوعی از بالیاژ متناسب با مدل صورت و موهای عروس وجود دارد مثلا:

اگر موهایتان بلوند است:

انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها
انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها

درصورت داشتن موهای بلوند، بهتر است از شامپوها و نرم‌کننده‌هایی استفاده کنید که حاوی بابونه هستند. بابونه می‌تواند موها را براق و نرم نگه دارد و از گره‌خوردن آن جلوگیری کند. یک یا دو هفته قبل از عروسی، برای ترمیم براق و درخشان‌بودن موهای بلوندتان به آرایشگاه بروید. در فرایند ترمیم رنگ، کاری می‌کنند که موهایتان دوباره شفاف و براق شود.

اگر موهایتان قهوه‌ای است:

انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها
انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها

موهای قهوه‌ای هم به مراقبت‌های مخصوص به خود نیاز دارند. اگر موهایتان را قهوه‌ای کرده‌اید، در حدود یک هفته مانده به عروسی به آرایشگاه بروید و از متخصصان بخواهید که موهایتان را تقویت کنند. مثلا استفاده از ماسک‌های مو می‌تواند فکر خوبی باشد. ماسک‌های موی متناسب با وضعیت موهایتان به زیباتر شدن آنها کمک می‌کنند.

اگر موهایتان قرمز است:

انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها
انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها

رنگ موی قرمز زمانی جلوه‌ای زیبا پیدا می‌کند که بسیار شفاف و روشن باشد. اگر موهایتان را قرمز کرده‌اید حتما از شامپوها و نرم‌کننده‌های مخصوص موی قرمز استفاده کنید. تا رنگ موها کماکان شفاف و براق بماند. قرارگرفتن موی قرمز در معرض حرارت می‌تواند باعث کم‌رنگ شدن و ازدست‌رفتن جلوه آن شود. از اتوی مو زیاد استفاده نکنید، موها را در معرض آفتاب نگذارید و آنها را با آب داغ نشویید. یک هفته قبل از عروسی هم به آرایشگاه بروید. تا کارهای لازم برای تقویت موهایتان را انجام دهند. فرقی نمی‌کند که موهایتان را چه‌رنگی کرده‌اید. در هر حال، باید بدانید که تمام موهای رنگ‌شده نیاز به مراقبت دارند.

دور این اشتباهات در رنگ‌کردن مو برای عروسی را خط بکشید.

انسان جایزالخطاست یعنی اشتباه می‌کند. اما تجربه و آگاهی به شما کمک می‌کنند که خطاها و اشتباهاتتان را کمتر کنید. در این بخش، از نبایدها و اشتباهات محتمل در این مسیر می‌خوانید. نبایدها هم در هر مسیری به اندازهٔ بایدها اهمیت دارند. قبول دارید؟ پس اجازه بدهید که به‌سراغ اشتباهات و نبایدها برویم:

تغییر زیاد در رنگ مو خوب نیست.

تغییرات خیلی اساسی در رنگ مو و به‌طورکلی، ظاهر عروس، می‌تواند ناخوشایند از کار درآید. پس بهتر است خطر نکنید. با مشاوره‌گرفتن از آرایشگرهای حرفه‌ای به انتخاب مناسب و نزدیک به رنگ موهای طبیعی‌تان برسید. تغییراتی که از نتیجهٔ نهایی‌شان خبر ندارید، شاید استرس و اضطراب زیادی به شما وارد کنند. عروس باید شاد و رها باشد؛ پس خودتان را به دردسر نیندازید. شب عروسی از آن شب‌هایی است که تا عمر دارید، فراموشتان نمی‌شود؛ پس بهتر است همه‌چیز را به‌خوبی برگزار کنید. مثلا به‌سراغ آرایشگری ناشناس نروید که امتحانش را پس نداده است. از قبل تحقیق کنید، نمونه‌کارهای آرایشگرها را ببینید و موهایتان را به‌دست فردی ماهر و خبره بسپارید. لازم است حداقل دو بار قبل از عروسی، به سالن زیبایی موردنظرتان بروید و کارشان را روی موهایتان امتحان کنید. بی‌گدار به آب نزنید و در انتخاب آرایشگاه مناسب و آرایشگر خوب دقت کافی به خرج بدهید.

نکات نهایی در انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس چیست؟

برنامه‌ریزی‌های قبلی و پیش‌بینی‌های لازم در فرایند انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس بسیار مهم است. مثلا اگر قرار است موهایتان را هایلایت کامل کنید، باید این مدل را از قبل، روی موها اجرا کنید تا مطمئن شوید که نتیجه خوب خواهد شد و انسجام در رنگ بخش‌های مختلف حفظ می‌شود. استفاده از اکستنشن‌ها هم باید از قبل برنامه‌ریزی شود؛ یعنی موهای مصنوعی اضافی که قرار است به موهای سرتان اضافه شود باید ازنظر جنس و رنگ از قبل بررسی شوند تا در روز موعود، آسیب و اذیتی به وجود نیاورند. نکات این‌چنینی را در انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس در نظر بگیرید.


مطالب پیشنهادی :

آموزش استفاده از رنگ مو فانتزی

رنگ سال 2021 چیست

با هر رنگ لباس چه کفشی بپوشیم؟