انتخاب اسکراب و لایه بردار باید مناسب با نوع پوست شما باشد. اسکراب‌ها ترکیباتی هستند که برای لایه‌برداری سطحی (و نه‌چندان عمقی) پوست ازجمله لایه‌های شاخی و سلول‌های مردهٔ پوست به کار می‌روند. اسکراب می‌تواند خشکی‌ پوست، خطوط سطحی و چروک‌های معمولی پوست را از بین ببرد و سبب شادابی پوست و سبکی آن شود. اسکراب‌ها پوست را تمیز می‌کنند و آلودگی‌ها را از منافذ آن بیرون می‌کشند.

اسکراب لایه‌بردار بایودرما

انتخاب اسکراب و لایه بردار مناسب با نوع پوست شما

اسکراب بایودرما، مدل گمانت، محصول کشور فرانسه است. این اسکراب بافت پوست را کاملا تمیز کرده و آلودگی‌ها را از منافذ آن خارج می‌کند. همچنین با تنظیم میزان چربی پوست، از ایجادشدن لک‌ها ممانعت به‌عمل می‌آورد. این محصول برای پوست‌های چرب و مختلط مناسب است. دانه‌های ریز موجود در این اسکراب که با ترکیبات فعال لایه‌بردار ازجمله گلیکولیک اسید و سالیسیلیک اسید تقویت می‌شوند، در ازبین‌بردن و درمان جوش ها و دانه‌های سرسیاه تأثیر زیادی دارند.

اسکراب لایه‌بردار شون

انتخاب اسکراب و لایه بردار مناسب با نوع پوست شما

شون یکی از برندهای خوش‌نام ایرانی است که محصولات آن طرف‌داران زیادی دارد. اسکراب لایه‌بردار شون حاوی تکه‌های پوست گردو است که به‌صورت ملایم لایه برداری پوست را انجام می‌دهد و باعث شفافیت آن می‌شود. شی باتر موجود در فرمول این اسکراب، ویتامین هایی از جمله ویتامین E و اسیدهای چرب ضروری را به پوست می‌دهد. این ترکیبات به‌همراه آب‌رسان هیالورونیک اسید، به پوست رطوبت‌رسانی می‌کنند و سبب لطافت آن می‌شوند. همچنین با عصاره گردو به‌جداسازی سلول‌های مرده پوست و روشن شدن پوست کمک می‌کند.

اسکراب لایه‌بردار پوست انشور هاینس

انتخاب اسکراب و لایه بردار مناسب با نوع پوست شما

در فرمول این اسکراب کِرِمی ایرانی، از هلو و عصاره آلوئه ورا استفاده شده است که برای همهٔ انواع پوست مناسب است. از آن می‌توانید هم برای صورت و هم برای بدن استفاده کنید. ترکیبات لایه‌بردار آن منافذ پوست را پاک می‌کنند و لطافت و درخشندگی را برای پوست به ارمغان می‌آورند. آلوئه‌ورا می‌تواند رطوبت موردنیاز پوست را تأمین کرده و از التهاب و خشکی آن جلوگیری کند.

کرم اسکراب زنانهٔ آردن

آردن یکی از برندهای قدیمی ایرانی است که سال‌هاست در زمینهٔ تولید محصولات مراقبت از پوست فعالیت دارد. کرم اسکراب زنانه آردن مخصوص بانوان است و برای پاک‌سازی و لایه‌برداری ملایم و روزانه پوست مناسب است. دانه‌های آبی‌رنگ این کرم با ازبین‌بردن سلول‌های مردهٔ پوست و بازکردن منافذ، جوش های سرسیاه را خارج می‌کنند. پس از استفاده از این اسکراب، نرمی و لطافت را روی پوستتان حس خواهید کرد. برای انتخاب اسکراب و لایه بردار مناسب با نوع پوست شما به شدت این محصول توصیه میشود.

کرم اسکراب آقایان آردن

معمولا بیشتر ما فکر می‌کنیم فقط خانم‌ها برای پوستشان از اسکراب‌ها و محصولات مختلف مراقبت از پوست استفاده می‌کنند. درحالی‌که آقایان هم باید مراقب پوستشان باشند. پوست آقایان حتی شاید در برخی موارد بیشتر از خانم‌ها در معرض آلودگی‌هاست. برند ایرانی آردن محصولات مراقبت از پوست مخصوص آقایان هم دارد. آردن برای مشخص‌شدن کرم اسکراب مردانه، به‌جای رنگ آبی از رنگ خاکستری استفاده کرده است. آقایان با هر نوع پوست می‌توانند از این محصول برای ازبین‌بردن جوش‌های سرسیاه استفاده کنند.

ماسک و اسکراب فریمن 

فریمن یکی از برندهای معروف و خوش‌نام محصولات زیبایی در آمریکاست. مشخصهٔ اصلی محصولات فریمن این است که در ترکیب آنها از مواد طبیعی مانند گیاهان و میوه ها استفاده می‌کنند. یکی از پرفروش‌ترین اسکراب‌های آن اسکراب مدل پالیشینگ است که برای لایه‌برداری صورت طراحی شده است. شکر سیاه موجود در این اسکراب هم، سلول‌های پوست را با ملایمت لایه‌برداری کرده و به آن نرمی و شفافیت می‌بخشد. این اسکراب حاوی ویتامین E هم هست که یکی از ترکیبات مهم برای تغذیهٔ پوست است. هم آقایان و هم خانم‌ها با هر نوع پوست می‌توانند از آن استفاده کنند.


مطالب پیشنهادی:

مراقبت پوست

از بین بردن لکه های قهوه ای پوست

دشمن های اصلی پوست