ست کردن رنگ لباس در دنیای مد قوانین خاصی دارد که شاید کمتر کسی از آن ها باخبر باشد، اینکه بدانید هر رنگ لباسی با چه رنگی ست میشود نیازمند دانستن اصول خاصی است که در این بخش از فان شما را راهنمایی میکنیم تا اصول ست کردن رنگ لباس را بدانید.

ایده های ست کردن رنگ لباس

رنگ های اولیه و ثانویه در چرخه رنگ ها در کنار هم قرار دارند، در ترکیب هم با یکدیگر هم خوانی دارند و ست میشوند. رنگ های مکمل به رنگ های اولیه و ثانویه ای که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار گرفته اند میگویند، مثلا رنگ بنفش از ترکیب قرمز و آبی به وجود آمده و با رنگ زرد متضاد است.

اصول ست کردن رنگ لباس
اصول ست کردن رنگ لباس

رنگ های اولیه

زرد

قرمز

آبی

رنگ های ثانویه

قرمز + زرد = نارنجی

قرمز + آبی = بنفش

زرد + آبی = سبز

اصول ست کردن رنگ لباس
اصول ست کردن رنگ لباس

قرمز

قرمز قابل ست شدن با رنگ های سفید، مشکی، آبی کاربنی و نارنجی را دارد یعنی اگر لباس قرمز دارید و نمیدانید آن را با چه رنگ لباسی ست کنید بهتر است از این رنگ های گفته شده استفاده کنید.

بنفش

رنگ بنفش را میتوانید با رنگ های سفید، مشکی، زرد و آبی کمرنگ ست کنید. حواس تان باشد رنگ های تند را با رنگ های ملایم ترکیب کنید مثلا بنفش بادمجانی بهتر است با رنگ آبی کمرنگ ست شود.

زرد

رنگ زرد را با آبی کاربنی، سبز، بنفش و مشکی هماهنگ کنید. مکمل رنگ زرد، رنگ بنفش است ولی کنار هم قرار دادن این دو رنگ، دقت و تمرکز زیادی می خواهد.

آبی

رنگ آبی با رنگ های سفید، بنفش، مشکی و گلبهی ست میشود فقط نکته ای که باید دقت کنید این است که آبی را با رنگ های قرمز و زرد ست نکنید.

سبز

رنگ سبز با رنگ هایی همچون زرد، سفید، مشکی، قرمز و طوسی قابل ست شدن است. رنگ سبز را هرگز با بنفش و نارنجی ست نکنید زیرا اصلا ترکیب جالبی نمیشود.

اصول ست کردن رنگ لباس
اصول ست کردن رنگ لباس

مطالب پیشنهادی:

نکات مهم انتخاب و نگهداری لباس زیر

با هر رنگ لباس چه کفشی بپوشیم؟

معرفی انواع لباس های محلی

در خرید لباس مردانه به چه نکاتی باید توجه داشت؟

اصول صحیح لباس پوشیدن زنان درشت اندام