در این بخش از دنیای مد فان به معرفی و آموزش نحوه کار با استمپر ناخن یا مهر ناخن می پردازیم. همه خانم ها تمایل دارند ناخن هایی زیبا و جذاب داشته باشند. برای داشتن ناخن های زیبا روش های بسیار متفاوتی وجود دارد. اما برای انجام برخی از این روش ها ناگزیر به رفتن نزد ناخن کار ماهر و استفاده از ابزارهای جدید می باشیم.

البته برای ایجاد طرح و نقش های زیبا و خاص روی ناخن ابزارهای جدید و کاربردی نیز وجود دارند که خود شما در خانه و با استفاده از این ابزارها می توانید هر طرح و دیزاینی را بر روی ناخنهایتان ایجاد کنید. یکی از این ابزارهای جدید و پرطرفدار استمپر ناخن یا مهر ناخن، است.

استمپر ناخن چیست؟

برخی از ناخن کارها بسیار ماهر هستند و مهارت کشیدن طرحهای ظریف و جذاب با قلم مو روی ناخن ها را دارند. اما این روزها برای ایجاد طرح ها و دیزاین ها مختلف و ظریف روی ناخن ها از ابزارهای فوق العاده کاربردی مانند استمپر ناخن یا مُهر ناخن استفاده می کنند. دیزاین ها و طرح ها را با دقت و ظرافت خیلی زیاد و بدون هیچ تفاوتی، کاملا یکسان بر روی ناخن ها می کشند.

عملکرد استمپر ناخن مانند استمپ و مهرهای معمولی است تا بتوانید هر طرح و نقشی را بر روی ناخن های خود ایجاد کنید و از زیبایی ناخن هایتان لذت ببرید. استمپر ناخن یک بسته بندی و کیت از شابلون ها و ابزار مخصوص می باشد که با استفاده از آنها می توان دیزاین مورد نظر خود را روی ناخن به وجود آورید. البته باید تکنیک استفاده از آنها را بلد باشید.

روش استفاده از استمپر ناخن یا مهر ناخن

 

 

استمپر ناخن یا مهر ناخن
استمپر ناخن یا مهر ناخن

برای ایجاد طرح و نقش ظریف و زیبا روی ناخن ها از استمپر ناخن که کیت مخصوص برای طراحی و دیزاین ناخن ها مانند چند مدل شابلون با طراحی های متنوع، یک لیسک و یک ابزار سیلیکونی یا پلاستیکی برای مهر کردن طرح مورد نظردارد ، استفاده نمایید.

شما برای استفاده از استمپر ناخن باید تکرار و تمرین داشته باشید. اگر تازه کار هستید پیشنهاد می کنیم طرح هایی که ریزه کاری و ظرافت کمتری نیاز دارند ، را انتخاب کنید. زیرا برای کار با استمپر ناخن باید سرعت بالایی داشته باشید. چون لاک موجود بر روی طرح های ظریف سریع خشک شده و نتیجه جالب نمی شود.

ابزار ضروری برای استمپر ناخن

استمپر ناخن یا مهر ناخن
استمپر ناخن یا مهر ناخن

بیس کوت

لاک ناخن

صفحه دارای طرح مورد نظر یا شابلون

لیسک، ابزار مخصوص استمپر

دستمال کاغذی

پد یا توپ پنبه ای

استون

براش سر کج

خشک کن لاک ناخن

مهر ناخن

استمپر ناخن یا مهر ناخن
استمپر ناخن یا مهر ناخن

چگونه با استمپر ناخن ، ناخن ها را طراحی و دیزاین کنیم ؟

روی ناخن یک لایه بیس کوت بزنید.

با یک لاک ناخن روی ناخن ها را بپوشانید. این لاک رنگ زمینه ناخن ها است. بهترین و مناسب ترین رنگ برای این کار لاک سفید است.

سپس روی لاک ناخن پایه را یک لایه تاپ کوت بزنید. تا لاک سریع تر خشک شود.

روی یک سطح صاف صفحه شابلون را بگذارید.

طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی طرح یک لایه لاک متفاوت با رنگ پایه بزنید. سپس از لیسک کمک بگیرید و لیسک را با زاویه 45 درجه روی شابلون قراردهید. با حرکتی به سمت پایین بکشید و رنگ لاک ناخن را بر روی همه قسمت های طرح مورد نظر پخش نمایید.

بر روی طرح مورد نظرتان ، استامپر یا ابزار سیلیکونی را قرار داده و آرام و به شکل دایره ای روی طرح بچرخانید. با تکرار این کار و کنترل شابلون طرح را روی استامپر انتقال دهید. در صورت وارد شدن فشار اندک طرح روی استامپر منتقل نمی شود. همچنین در صورت وارد شدن فشار بیش از حد ، رنگ از اطراف شابلون خارج شده و طرح به هم می ریزد.

برای انتقال طرح روی ناخن ، استامپر را در دست بگیرید و صاف و صحیح روی ناخن بگذارید و با اعمال اندکی فشار و حرکت بر روی ناخن ، طرح مورد نظر را بر روی ناخن انتقال دهید. این کار را باید خیلی سریع و دوبار انجام دهید. زیرا در صورت کند بودن ممکن است لاک موجود روی استامپر خشک شود و طرح مورد نظر به طور صحیح منتقل نشود.

یک براش سر کج و آغشته به استون را بردارید و با آن لاک روی کناره های ناخن را تمیز کنید.

در نهایت روی ناخن تاپ کوت، برق ناخن یا لاک ژل بزنید. تا طرح و رنگ ناخن ها به زیباترین شکل ممکن دیده بشود.

استمپر ناخن یا مهر ناخن
استمپر ناخن یا مهر ناخن

مطالب پیشنهادی:

کاشت ناخن یا ژلیش؟

پاک کردن لاک ژل در خانه

حکم شرعی کاشت ناخن و مژه در اسلام