از بین بردن ژل صورت  : در حالی که هدف از تزریق ژل، افزایش زیبایی صورت است، مانند هر روش دیگری که در زیبایی صورت استفاده می شود، قوانین و استانداردهایی برای تزریق بی خطر و ایمن ژل وجود دارد. هر گونه بی توجهی نسبت به اجرای این استانداردها، فقط و فقط به زیبایی شما آسیب می رساند. اگر شما به دلیل تزریق ژل دچار عارضه شده اید، نگران نباشید. روش هایی برای درمان این عوارض وجود دارد، مانند تخلیه ژل و روش های ترمیمی عوارض حاصل از تزریق ژل.

نوع ژل

تشخیص نوع ژل در انتخاب روش درمان (دارویی یا جراحی)، بسیار موثر است. لازم نیست هر عارضه ای از ژل را با تخلیه ژل و یا با جراحی درمان کنیم. بسیاری از عوارض را می توانیم بدون جراحی و تنها با درمان های دارویی برطرف نماییم. درمان های غیرجراحی بویژه در ژل هایی که موقتی هستند توصیه می شود.

مقدار و محل ژل تزریق شده

در معاینات معمولی و سونوگرافی از محلی که ژل تزریق شده، گاهی نماهایی دیده می شود که برای تفسیر آنها و برای تصمیم گیری دقیق، نیاز به دانستن محل و مقدار تزریق ژل داریم. به عنوان مثال اگر حجم کیستی که در سونوگرافی دیده می شود بیشتر از حجم ژل تزریق شده باشد، ما متوجه می شویم که بدن به ژل مذکور واکنش نشان داده و ممکن است در هنگام تخلیه ژل، با آبسه و عفونت روبرو شویم.

در هر بار تخلیه ژل صورت یا تخلیه ژل لب ، بافت های فیبروز و اسکارهای زیر پوستی تشکیل می شود که باعث می شود امکان موفقیت برای تخلیه های بعدی کاهش یابد، لذا بهتر است از همان ابتدا، پزشکی که مهارت کافی برای تخلیه ژل دارد، اقدام به درمان شما نماید. از دستکاری بی مورد و انجام روش های مختلف طب سنتی برای ژل هایی که عارضه دار شده اند باید به شدت پرهیز نمود.

ژل صورت

مدت زمانی که از تزریق ژل می گذرد

گاهی اتفاق می افتد که بیمار به دلیل قضاوت عجولانه خود، بلافاصله بعد از تزریق ژل صورت یا تزریق ژل لب، تقاضای تخلیه آن را می دهد. در چنین مواردی باید در نظر داشت که تخلیه ژل باید در بهترین شرایط ممکن انجام گردد .تا دقت پزشک برای انجام این کار بالا باشد. در مواردی که ژل به تازگی تزریق شده است، بافت ها دچار تورم بیش از حد می باشند و این امر مانع از مشخص کردن مکان دقیق ژل می شود. این حالت برای تخلیه ژل مناسب نیست و باید تا برطرف شدن ادم بافتی صبر نمود.

 استفاده از آنزیم برای حل کردن ژل صورت :

 درمان کیست

وقتی ژل تزریق شده در صورت شما ایجاد کیست کند شما در صورت خود توده های نرم (compressible) را احساس می کنید. در این حالت کیست های ایجاد شده، حاوی موادی به صورت مایع یا نیمه جامد است.گاهی این کیست ها از جایی به جای دیگر حرکت می کنند. و گاهی با ارتباط هایی که بین چند کیست مجاور وجود دارد. محتویات آنها با فشار دادن از یک کیست به کیست دیگر منتقل می شود. شما با لمس کردن توده هایی را حس می کنید که با فشار دادن می توانید تا حدودی شکل آن را تغییر دهید. با سونوگرافی می توان محل قرار گیری و عمق قرار گیری آنها را پیدا کرد.


مطالب پیشنهادی : 

تداوم بارش در کشور

فال روزانه جمعه 14 آذر 99

مدیتیشن یا مراقبه چیست