آموزش ساخت بادبادک  به همراه بچه های خود تجارب یادگیری شگفت انگیزی است.  پرواز با آن بسیار جالب و لذت بخش است. ساخت بادبادک واقعاً آنقدر که به نظر می رسد سخت نیست و قطعاً ارزش وقت را دارد در این مقاله روش ساخت بادبادک را به شما آموزش میدهیم که بتوانید اوقات خوش و به یادمانی را در ذهن فرزندان خود رقم بزنید.

آموزش ساخت بادبادک
آموزش ساخت بادبادک

ساخت بادبادک با روزنامه

یک برگه کامل روزنامه یا کاغذ به رنگ دلخواه
دو تکه چوبی گرد  به قطر 1 سانتی متر (یکی 60 سانتی متر ، یکی 50 سانتی متر)
قیچی
مداد
نوار چسب
نخ و کاموا یا روبان
اره دستی

آموزش ساخت بادبادک
آموزش ساخت بادبادک

آموزش ساخت بادبادک

1- با استفاده از یک اره دستی یا چاقو تیز یه شکاف در هر دو قسمت چوب های خود بزنید

2- چوبی که 60 سانتی متر بود را روی میز قرار دهید 15 سانتی متر بالا را با مداد علامت بزنید و بعد چوب 50 سانتی متری را روی چوب دیگر همان قسمتی که با مداد علامت زدید بگذارید. با استفاده از چسب محکم این دو چوب را بهم بچسبانید. (  شکل ‘t’برای شما ساخته شده ) دقت داشته باشید برش هایی که روی چوب ها زدید همه به یک سمت باشند تا بتوانید نخ را دور تا دور چوب ها بکشید.

3- یک روزنامه بزرگ را روی زمین قرار دهید. و بعد قاب خود را که اماده کردید روی روزانه بگذارید و دور تا دور قاب را با فاصله 3 سانتی متر علامت بزنید و بعد اضافات را به حالت قاب برش بزنید (میتوانید برای زیباتر شدن کار لبه های کاغذ را به داخل برگردانید و چسب بزنید )

4-  لبه های روزنامه را با چسب محکم بچسبانید این قسمت احتیاط کنید که کاغذ پاره نشود.

5- یک قطعه کاموا را به اندازه 60 سانتی متر برش دهید و به ابتدا و انتهای بادبادک بچسبانید.

6- کاموا یا نخی که برای پرواز هست را به همان فاصله ای که دو چوب به هم وصل شدند به نخ گره بزنید. ( کاموا پرواز باید خیلی بلند باشد که بتوانید به بالا بادبادک را هدایت کنید )

7- در انتهای بادبادک برای زیبایی بیشتر میتوانید با استفاده از کاغذ رنگی با استفاده از نخ بادبادک را تزیین کنید.

آموزش ساخت بادبادک
آموزش ساخت بادبادک