نگهداری نان در کیسه های پارچه ای مخصوصا پارچه های کتانی سبب بهتر ماندن و بیات نشدن آن می شود. در ادامه ما مراحل دوخت یک نوع کیسه ی نان کتانی را آمورش داده ایم.

طریقه دوخت کیسه ی نان

آموزش دوخت کیسه نان پارچه ای
آموزش دوخت کیسه نان پارچه ای

امروز، ما قصد داریم به شما نشان بدهیم که دوخت کیسه نان کتانی آسان است. با قرار دادن نان ها داخل کیسه های پارچه ای کمتر دور ریز خواهید داشت. نمی گوییم که کیسه های کتانی نان معجزه می کنند و نان ها در آن خراب و یا بیات نمی شود. اما گزینه ای بهتر از کیسه های نایلونی است. کیسه پارچه ای بهترین روش برای تازه نگه داشتن نان است.

چرا پارچه کتان بهتر است؟

الیاف بافته شده در پارچه باعث تنفس و ماده ای فوق العاده برای نگهداری نان می شود. کتان داخل نان را نرم نگه می دارد و پوسته ترد آن را بهتر از نوع ذخیره سازی دیگر حفظ می کند. بهتر است امتحان کنید و از نان خود لذت ببرید. البته سایز کیسه ها بستگی به نان شما و طرز قرار دادن نان داخل آن دارد.

آموزش دوخت کیسه نان
آموزش دوخت کیسه نان

وسایل لازم:

پارچه ی کتانی به سایز دلخواه

چرخ خیاطی

قیچی

متر

بند پارچه ای

نحوه ی دوخت کیسه ی نان

ابتدا لبه های همه طرف پارچه را سردوز کنید تا پارچه ی شما ریش ریش نشود.

پارچه را از وسط طول آن تا بزنید. به صورتی یک طرف آن بسته باشد. اکنون یک مستطیل 25 در 45 سانتیمتر دارید. 2 طرف بلندتر آن را بدوزید.

سپس لبه های عرض های پارچه را حدود 1/5-2 سانتیمتر تا بزنید و تمیز بدوزید. یک قسمت کوچک از آن را برای عبور دادن بند باز بگذارید. همه ی این دوخت ها را به سمت داخل پارچه انجام بدهید.

لبه ی آن را برای عبور دادن طناب تا بزنید و بدوزید.

طناب یا بندی را که بهتر است کشی باشد به وسیله ی سنجاق قفلی از قسمت سوراخ بالای کیسه عبور بدهید. سپس کیسه را برگردانید. نان را در آن قرار بدهید و به وسیله ی بند در آن را محکم ببندید.

آموزش دوخت کیسه نان پارچه ای
آموزش دوخت کیسه نان پارچه ای

مطالب پیشنهادی:

آموزش صحیح تهیه قهوه

آموزش استفاده از رنگ مو فانتزی

آموزش ساخت ژل ابرو

آموزش برداشتن ابرو در خانه

آموزش ساخت اسلایم خانگی