نکات مهم برای ست کردن آرایش با رنگ لنز

‌در این حالت هم باید یک سری نکات عمومی و هم نکات زیبایی شناسی و ترکیب رنگ ها رعایت شود. دانستن این که چه رنگ لنزی با نحوه ست کردن آرایش با لنز رنگی متناسب است بسیار مهم‌ می باشد. بسیاری از بانوانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند با این مشکل آشنا هستند. به خصوص هنگامی که قصد دارند چشم های خود را آرایش کنند. در زمان آرایش چشم باید نکات زیادی مثل مشکل چشم ها، کادر دوربین، نوع ژست و … در نظر گرفته شود. چرا که ممکن است با آرایشی نا متناسب چشم شما بسیار کوچک یا بسیار بزرگ به نظر برسد.
حال باید ببینیم چطور می توان این مشکل را حل کرد. قبل از هر کاری لنز ها را با دست تمیز در چشم بگذارید. باید حتما برای این کار دست های خود را بشویید.‌ به هیچ عنوان نباید دست های شما حاوی چربی، رنگ، بو و هر چیز دیگری که به دست می چسپد باشد.

استفاده از مواد آرایشی مناسب با لنز چشم

نحوه ست کردن آرایش با لنز رنگی

سعی کنید از محصولاتی استفاده کنید که برای لنزهای تماسی مناسب باشد. به دنبال محصولات آرایشی باشید که توسط پزشکان یا چشم پزشکان تائید شده باشند. تا آزمایش خود را برای لنز های تماسی پس داده باشند. این نوع لوازم آرایشی باید برای لنز و چشمان حساس ایمن باشند. باید در هنگام آرایش با دقت تمام کار را انجام دهید. از خط چشم و ریمل به آرامی استفاده کنید تا لنز حرکت نکند.در هنگام استفاده از خط چشم مراقب باشید. دکتر سوزان رزنیک متخصص متخصص چشم از نیویورک در این باره می گوید زمانی که از لاینر استفاده می شود باید از نفوذ خط چشم به داخل چشم خود داری شود.

محصولات با بیس روغنی ممنوع!

از محصولات با بیس روغنی استفاده نکنید. دکتر رزنیک توصیه می کنید از محصولات بدون روغن برای اطراف چشم خود استفاده نمایید. زمان ریمل زدن خیلی ریمل را به چشم خود نزدیک نکنید.  از استفاده مژه های مصنوعی زمان پوشیدن لنز خود داری نمایید. وقتی که چشم های شما متورم، قرمز یا عفونی است اصلا از لنز استفاده نکنید.‌ دکتر رزنیک در این باره می گوید اگر آلرژی چشم دارید از لنز های یک بار مصرف استفاده کنید.
از کرم پودرهایی با پایه آب استفاده کنید. زمانی که شما از کرم ها برای پوستتان استفاده می کنید می تواند برای چشم شما تحریک کننده باشد. پس از کرم پودر های مایع هایپولرژنیک استفاده نمایید. اگر از پودر های فشرده به جای پودر های نرم تر استفاده می کنید سعی کنید چشم های خود را بسته نگه دارید.

حفظ هارمونی لنز و آرایش

نحوه ست کردن آرایش با لنز رنگی

سعی کنید برای اصلاح هارمونی از رنگی استفاده کنید که متناسب با رنگ لنز سبز شما باشد. سعی کنید برای لنز سبز از ریمل مخملی استفاده کنید. چرا که رنگ مشکی و سبز جذابیت بسیار زیادی دارن. برای خط چشم سعی کنید خط چشمی باریک و ظریف پشت پلک خود بکشید و تا انتهای چشم ها ادامه دهید. اگر از لنز مشکی استفاده می کنید، سایه های با رنگ کرم، بژ و شکلاتی استفاده کنید.
این رنگ چشم همراه با رنگ های سایه خاص جذابیت بسیاری به چهره شما خواهند داد.

آرایش با لنزهای آبی

اگر از لنز های آبی رنگ استفاده می کنید و تمایل دارید چشم های شما بیشتر دیده شود، رنگ سایه ای مناسب با رنگ چشم انتخاب کنید. رنگ های آبی و سبز خیلی به هارمونی چشم شما کمک می کنند. البته سعی کنید این‌ رنگ ها را به عنوان خط چشم زیر چشم خود نازک و باریک بکشید. از زیبایی سایه های براق غافل نشوید. برای چشمان آبی ارایشی ساده و کم رنگ چشم شما را بیشتر نشان می دهد و زیبایی شما را چند برابر خواهد کرد. اگر از رنگ لنز های قهوه ای استفاده می کنید، می توانید هر تنالیته رنگی را برای زیبایی و ارایش چشم خود استفاده نمایید.
شما با این‌رنگ لنز هم ‌می توانید از سایه روشن و هم از سایه تیره استفاده کنید. رنگ های برنز، مسی، بنفش یا ارغوانی به چشمان شما زیبایی می بخشد. از خط چشم قهوه ای به جای رنگ مشکی استفاده کنید. حالا باید بدانیم از چه رژ لبی استفاده کنیم. چرا که انتخاب رنگ رژ لب برای زیبایی خیلی تاثیر دارد. برای رنگ لنز ابی بهتر است از رنگ های بنفش، قهوه ای و نارنجی در تناژ های مختلف استفاده شود.