7 تا از زیبا ترین هتل های جهان

هتل‌هایی وجود دارند که از لحاظ سطح کیفی و خدماتی که ارائه می‌کنند، در سطح معمولی و استاندارد هستند و پس از پایان مدت اقامت در آن‌ها، به‌سرعت فراموش خواهند شد، اما در سوی دیگر هم هستند هتل‌هایی که واقعا منحصربه‌فردند و تجربهٔ اقامت در آن‌ها را برای همیشه به خاطر خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم شما را با این هتل‌های منحصربه‌فرد آشنا کنیم. نظرسنجی‌ای در میان تعداد زیادی از مسافران و گردشگران نقاط مختلف جهان انجام گرفته است و بر اساس آن، بهترین هتل های جهان مشخص شده‌اند؛ هتل‌هایی که از لحاظ ارائهٔ خدمات و سبک کاری بی‌رقیب هستند و در آن‌ها می‌توان از امکانات فوق‌العادهٔ بسیاری بهره برد. در ادامهٔ این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ۲۵ مورد از بهترین هتل های جهان و جزئیات بیشتری دربارهٔ هر یک از آن‌ها آشنا کنیم.

1. کاخ رمبا (یا تاج)، جیپور، هند

7 تا از زیبا ترین هتل های جهان
7 تا از زیبا ترین هتل های جهان

کاخ رمبا در سال ۱۸۳۵ در جیپور هند ساخته شد و شاید برای‌تان جالب باشد اگر بدانید این کاخ، با وجود تمامی حیاط‌های زیبا و ساختمان‌های مجلل، برای ملکهٔ آن زمانِ هندوستان ساخته نشده بود و به دستور او، برای خدمتکار مورد علاقه‌اش ساخته شد. بعدها از ساختمان‌های کاخ به منظور برگزاری مهمانی‌های اشراف و خانواده‌های سلطنتی هند و شکارگاه استفاده شد و در نهایت، بازسازی‌هایی روی آن صورت گرفت و این کاخ که در مرکز ایالت راجستان هند قرار گرفته است، تبدیل به یکی از بهترین هتل های جهان شد. اقامت‌کنندگان این هتل می‌توانند عصر و شب خود را در خیمه‌های برپا شده در فضای سبز کاخ سپری کنند و زیر نور ماه و مشعل‌های روشن‌شده، شاهد منظره‌ای رؤیایی و به‌یادماندنی باشند.

2. میستیک (به انگلیسی Mystique، به معنای اسرارآمیز)، سانتورینی، یونان

مشرف بودن هتل میستیک به صخره‌های زیبای دریایی سانتورینی کافی است تا نام آن را در شمار بهترین هتل های جهان قرار بدهد. البته این تنها ویژگی این هتل هجده‌اتاقه نیست و طراحی و ساخت آن هم در حد منظرهٔ زیبای منطقه‌ای است که در آن واقع شده است و با وجود اینکه باید از پله‌های زیادی برای رسیدن به ساختمان‌های اصلی هتل بالا بروید، مطمئن باشید ارزشش را دارد. اتاق‌های مختلف هتل از لحاظ شکل و ساختار با یکدیگر تفاوت دارند (احتمالا به خاطر محدودیت فضای ساخت در میان صخره‌ها) و مستقیما با تراش دادن صخره‌های کنار دریا ساخته شده‌اند. فضای داخلی هتل هم به‌گونه‌ای شکل‌وشمایل غارها را به ذهن متبادر می‌کند (به‌خاطر استفاده از تخته چوب‌های آب‌آورده (منظور چوب‌هایی است که برای مدتی در آب مانده‌اند) و استفاده از سنگ‌های تخم‌مرغ‌شکل برای ساخت میزها و صندلی‌ها).

3. هتل ماتیلدا، سن میگل د آلنده، مکزیک

طراحی نمای بیرونی این هتل ۳۲‌اتاقه به‌گونه‌ای است که در نگاه اول ممکن است ساختمانی قدیمی به نظر بیاید، اما کسانی که در این هتل اقامت داشته‌اند و با فضای داخلی آن آشنا هستند، به‌خوبی می‌دانند که این مسئله به هیچ عنوان صحت ندارد. به محض ورود به هتل، با سیستم ویدئویی فوق‌العاده به‌روزی مواجه خواهید شد که بر دیوار قسمت پذیرش هتل نصب شده است. برای دکوراسیون راهروها نیز از آثار هنری معاصر استفاده شده است که ظاهر خوشایندی به هتل داده‌اند. زمانی که وارد اتاق‌تان در هتل می‌شوید، تخت‌خواب سفیدرنگی را مشاهده خواهید کرد که پوشیده از پارچه‌های کتان مصری است و با رنگ خاکستری تزئین شده است. کف و دیوارهٔ سرویس‌های بهداشتی اتاق‌ها هم از جنس سنگ مرمر است. شاید بتوان گفت برجسته‌ترین امکانات هتل که باعث شده‌اند نام آن را در میان بهترین هتل های جهان ببینیم، کافهٔ سرو نوشیدنیِ قرار گرفته بر روی پشت‌بام هتل و استخر بی‌انتهای آن هستند (به استخری گفته می‌شود که لبه‌ای ناپیدا دارد؛ حال این لبه ممکن است در آب دریا یا اقیانوس مخفی شده باشد یا با استفاده از ترفندهای مربوط به طراحی).

4. نورمن تل‌آویو، اسرائیل

7 تا از زیبا ترین هتل های جهان
7 تا از زیبا ترین هتل های جهان

نورمن تل‌آویو، هتلی اختصاصی است که مجموعا دارای ۵۰ اتاق است و هر یک از این اتاق‌ها طراحی منحصربه‌فردی دارند. این هتل در محلهٔ شهر سفیدِ تل‌آویو (محله‌ای است که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و به‌خاطر معماری مدرن و برنامه‌ریزی شهریِ پیشرفته شهرت پیدا کرده است)، میان دو مجتمع قدیمی و مشهور این محله، مجتمع‌های شمارهٔ ۲۳ و ۲۵ در خیابان ناچمانی واقع شده است. حدفاصل ساختمان هتل با این دو مجتمع مسکونی باغ معطری از مرکبات است. بر روی پشت‌بام هتل استخری بی‌انتها ساخته شده است. کافهٔ سرو نوشیدنی به سبک معماری دههٔ ۱۹۴۰، اغذیه‌فروشی کوچکی با غذاها و نوشیدنی‌های فرانسوی و نقاط اطراف دریای مدیترانه و رستورانی با غذاهای ژاپنی (که به سبک ساختمان‌های ژاپنی ساخته شده است)، از جمله امکاناتی هستند که باعث شده‌اند نام این هتل در میان بهترین هتل های جهان قرار گرفته باشد.

5. خانهٔ الرمان، کیپ‌تاون، آفریقای جنوبی

خانهٔ الرمان تنها چند دقیقه با بهترین سواحل کیپ‌تاون و تله‌کابین کوهستانی مشهور آن فاصله دارد و در عین حال، از خودِ شهر و دیدنی‌ها و غذاهای متنوع آن هم فاصلهٔ چندانی ندارد و از این لحاظ موقعیتی ایده‌آل دارد. این هتل میان کوهستان سرِ شیر (Lion’s Head کوهستانی است در کیپ‌تاون که قلهٔ آن به سر شیر شباهت دارد) و اقیانوس اطلس، در حومهٔ خلیج بانتری واقع شده است و از دور، بیشتر به اقامتگاهی شخصی شباهت دارد تا هتل (اقامتگاه‌ها و ویلاهای زیادی در کنار آن ساخته شده‌اند).

یکی از امکانات منحصربه‌فرد خانهٔ الرمان آشپزخانهٔ قابل دسترس آن است. روند سرو غذا در این آشپزخانه به این صورت است که وارد آن می‌شوید و به سرآشپزها می‌گویید تمایل به خوردن چه نوع غذایی دارید و ظرف چند دقیقه، غذای موردنظرتان را برای شما آماده می‌کنند. میان‌وعده‌هایی هم در این آشپزخانه سرو می‌شوند که می‌توانید به اتاق‌تان ببرید و نوش جان کنید. اگر پس از غروب خورشید به بالکن هتل بروید، منظره‌ای زیبا و چشم‌نواز از اقیانوس اطلس را پیش رو خواهید داشت که شاید بتوان گفت در جهان کم‌نظیر است و به‌راستی خانهٔ الرمان را شایسته لقب یکی از بهترین هتل های جهان می‌کند.

6. مزرعهٔ گیب، انگورونگورو، تانزانیا

7 تا از زیبا ترین هتل های جهان

مطمئنا اگر به‌خوبی در منطقهٔ حفاظت‌شده و آتش‌فشانی انگورونگورو جست‌وجو کنید، اقامتگاه‌ها و مناطق مجلل‌تری از مزرعهٔ گیب خواهید یافت، اما این مزرعه که توسط برزگران آلمانی در سال ۱۹۲۹ و به‌منظور کاشت قهوه ساخته شده است، با ساختمان زیبایی که در سراشیبی پوشیده از درخت این منطقهٔ آتش‌فشانی دارد، از لحاظ پیشینهٔ تاریخی و تجربهٔ منحصربه‌فردی که برای اقامت‌کنندگانش به همراه دارد، از دیگر اقامتگاه‌های این منطقه برتری دارد.

این مزرعه به‌قدری در میان مردم بومی منطقه محبوب است که برای تهیهٔ غذای مراسم‌های بخصوص و تعطیلات‌شان از محصولات آن استفاده می‌کنند. کلبه‌های دنج و زیبای مزرعه در کنار باغ‌های میوه‌ها و گیاهان استوایی آن خستگی روزها رانندگی در جاده‌های خاکی منتهی به مزرعه را از تن به‌در می‌کند.

7. هتل متروپلِ مونت کارلو، موناکو

این هتل زیبا در سال ۱۸۸۶ و در زمینی ساخته شد که پیش از آن متعلق به پاپ، لئون سیزدهم بود. البته تنها پیشینه و اهمیت تاریخی اینجا، زمینی نیست که هتل روی آن ساخته شده است؛ این هتل امکانات منحصربه‌فرد دیگری هم دارد که در ادامه عنوان خواهند شد.

با وجود اینکه ساختمان هتل قدیمی‌ساز است، گذر سال‌ها نتوانسته از زیبایی طراحی آن کم کند. به‌علاوه تالار اصلی هتل دارای سقفی گنبدی‌شکل از جنس شیشه است که زیبایی‌های آن را دوچندان کرده است. تنوع غذاهای سروشده در این هتل هم بسیار زیاد است و اقامت‌کنندگان بسته به ذائقهٔ خود می‌توانند از میان‌شان انتخاب کنند؛ برای نمونه سالن غذاخوری‌ای در باغ هتل وجود دارد که مختص سرو غذاهای ژاپنی است. اسپای هتل هم از دیگر امکانات منحصربه‌فرد آن به شمار می‌رود و شامل حمام ترکی، گرمابه، آب‌نمای یخی و دوش‌های مربوط به عطردرمانی می‌شود که مجموعه‌ای کامل و مجلل را در اختیار اقامت‌کنندگان قرار می‌دهد.