بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو، بازیگر سرشناس آمریکایی‌

بیوگرافی leonardo dicaprio

چکیده ای از بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو

بیوگرافی leonardo dicaprio :اسم اصلی: لئوناردو ویلهلم دی کاپریو
زمینه فعالیت: بازیگر، تهیه کننده
تاریخ تولد: ۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏
سال های فعالیت: ۱۹۸۹–اکنون

بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو ویلهلم دی کاپریو (Leonardo Wilhelm DiCaprio) هنرپیشه و تهیه کنندهٔ آمریکایی است. لئوناردو ویلهلم دی کاپریو در یازدهم نوامبر سال ۱۹۷۴ در شهر لس آنجلس واقع در ایالت کالیفرنیا دیده به جهان گشود . پدر وی جورج دی کاپریو، نویسنده ی کتاب های کمیک، ریشه ای ایتالیایی- آلمانی دارد و مادرش ایرملین ایندربرکن هم از نسل ژرمن هاست. البته لئو به خاطر مادربزگ مادریش، خود را یک نیمه روسی نیز می داند.

بیوگرافی leonardo dicaprio

مادر و پدر لئوناردو دی کاپریو زمانی که فقط یک سال داشت از یکدیگر طلاق گرفتند و لئوناردو همراه مادرش در محلهٔ فقیرنشینی با نام ایکو پارک که موسوم به زاغه های هالیوود است زندگی کرد و بزرگ شد. او بازیگری را در ۵ سالگی با بازی در مجموعه تلویزیونی رامپر روم شروع کرد ولی به دلیل رفتارش از پروژه اخراج شد و پس از آن تصمیم گرفت تا تحصیلاتش را به طور جدی آغاز کند و به مدرسه جان مارشال پیوست.

بیوگرافی leonardo dicaprio

در آغاز دوران کارش مدیر آژانس و مدیر برنامه هایش به او گوش زد کردند که نام« لئوناردو»بیش از اندازه غیر انگلیسی و خارجی است و او باید نامش را به لنی ویلیامز تغییر دهد ولی لئوناردو نپذیرفت و با بازی در فیلم زندگی این پسر در سال ۱۹۹۳ وارد سینما شد.

 

لئوناردو دی کاپریو به خاطربه دلیل نقش آفرینی در فیلم های معروف و موفق هالیوود مانند دار و دسته های نیویورکی، تلقین، تایتانیک، جزیره شاتر و گرگ وال استریت شهرت بسیاری کسب نموده است. وی تاکنون ۶ بار نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شده که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ برای فیلم بازگشته موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.   لئوناردو دی کاپریودر سپتامبر ۲۰۱۴ به سمت سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد.

روابط عاشقانه  لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو دی کاپریو از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ با ژیزل بوندشن سوپر مدل برزیلی و از آن پس تا سال ۲۰۱۰ با بار رافائلی مدل اسرائیلی روابط عاشقانه داشته است.دی کاپریو در طی دو سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ با دو مدل دیگر به ترتیب با بلیک لایولی و ارین هیثرتون رابطه داشته است. دی کاپریو در سال ۲۰۱۴ رابطه ای به مدت چند ماه بایک مدل آلمانی. به نام تونی گارن داشت. و پس از آن شایعاتی مبنی بر رابطه او با خواننده مشهور باربادوسی یعنی ریانا برسر زبان ها افتاد .که هیچ گاه رنگ واقعیت نگرفت.

لئوناردو دی کاپریو چند سالی است با کاملیا مورن که یک مدل است رابطه عاطفی دارد.این طولانی‌ترین رابطه لئوناردو می‌باشد. رابطه‌های او پیش از این زود به پایان می‌رسیدند. تا جایی که به او لقب معروف‌ترین مجرد هالیوود داده شده بود.

بیوگرافی leonardo dicaprio

نکاتی خواندنی درباره لئوناردو  دی کاپریو

√ مادرش پس از مشاهده آثار هنری لئوناردو داوینچی اسم” لئوناردو” را برای پسرش انتخاب کرد.
√  لئوناردو دی کاپریو دارای یک برادر ناتنی به  است.

√ لئوناردو دی کاپریو قادر به صحبت کردن به زبان آلمانی است.

√ لئوناردو دی کاپریو در سال 1993 با ایفای نقش یک معلول ذهنی. در فیلم چه چیزی گیلبرت گریب را می خورد .کاندیدای اسکار نقش مکمل مرد در 19 سالگی شد.

√ لئوناردو دی کاپریو یکی از فعالان محیط زیست است. به ندرت در مصاحبه ها شرکت می کند .و تنها برای صحبت در مورد حقوق بشر.و محیط زیست در رسانه حضور پیدا می کند.

√ رابرت دنیرو، جک نیکلسون و مریل استریپ بازیگران موردعلاقه اش هستند.

√ دی کاپریو تا کنون نامزد دریافت ۱۶۱ جایزه و برنده ۵۴ جایزه شده است. جایزه اسکار، جایزه گلدن گلوب، جوایز فیلم بفتا و جایزه انجمن بازیگران فیلم از مهترین آن هاست.